Знайдені сліди другої екзопланети у Проксима Центавра

Новини астрономії, астрофізики та космології

На конференції Breakthrough Discuss, яка відбулася в Каліфорнійському університеті в Берклі, оголосили про можливе виявлення другої екзопланети, яка обертається навколо найближчої до нас зорі Проксими Центавра. Відповідну заяву зробив астроном Маріо Дамассо (Mario Damasso) із Туринського університету.

Екзопланета у Проксими Центавра в уявленні художника. Джерело: ESO/M. Kornmesser

Вчені запідозрили існування екзопланети після аналізу даних, зібраних спектрографом HARPS (High Accuracy Radialvelocity Planet Searcher), встановленим на 3,6-метровому телескопі Європейської південної обсерваторії (ESO) в Чилі. Цей інструмент реєструє відхилення променевої швидкості зір, викликані гравітаційним впливом супутників, які обертаються навколо них. У 2016 році, саме за допомогою HARPS було підтверджено існування кам’янистої екзопланети, орбіта якої проходить у зоні придатної до життя поблизу Проксими Центавра.

Дамассо особливо наголосив, що поки йдеться про непідтвердженого кандидата. Для підтвердження факту існування екзопланети потрібні додаткові спостереження та перевірки. Проте сам астроном упевнений у коректності отриманої інформації.

Попередній аналіз даних HARPS свідчить, що мінімальна маса екзопланети становить 6 земних. Її орбіта проходить з відривом 1,5 а.о. від Прокисими Центавра, рік у ній триває понад п’ять земних років, а рівноважна температура її поверхні становить -234 °C. Річ у тім, що Проксима Центавра є червоним карликом. Такі зорі випромінюють значно менше енергії, ніж наше Сонце. Тому зона проживання в подібних системах розташована на відстані всього кількох мільйонів кілометрів від центрального світила.

За матеріалами https://www.space.com