На конференції Breakthrough Discuss, яка відбулася в Каліфорнійському університеті в Берклі, оголосили про можливе виявлення другої екзопланети, яка обертається навколо найближчої до нас зорі Проксими Центавра. Відповідну заяву зробив астроном Маріо Дамассо (Mario Damasso) із Туринського університету.
Вчені запідозрили існування екзопланети після аналізу даних, зібраних спектрографом HARPS (High Accuracy Radialvelocity Planet Searcher), встановленим на 3,6-метровому телескопі Європейської південної обсерваторії (ESO) в Чилі. Цей інструмент реєструє відхилення променевої швидкості зір, викликані гравітаційним впливом супутників, які обертаються навколо них. У 2016 році, саме за допомогою HARPS було підтверджено існування кам’янистої екзопланети, орбіта якої проходить у зоні придатної до життя поблизу Проксими Центавра.
Дамассо особливо наголосив, що поки йдеться про непідтвердженого кандидата. Для підтвердження факту існування екзопланети потрібні додаткові спостереження та перевірки. Проте сам астроном упевнений у коректності отриманої інформації.
Попередній аналіз даних HARPS свідчить, що мінімальна маса екзопланети становить 6 земних. Її орбіта проходить з відривом 1,5 а.о. від Прокисими Центавра, рік у ній триває понад п’ять земних років, а рівноважна температура її поверхні становить -234 °C. Річ у тім, що Проксима Центавра є червоним карликом. Такі зорі випромінюють значно менше енергії, ніж наше Сонце. Тому зона проживання в подібних системах розташована на відстані всього кількох мільйонів кілометрів від центрального світила.
За матеріалами https://www.space.com