Вчені змогли скласти мапу Європи. Виявилося, що на супутнику Юпітера у великій кількості присутній діоксид сірки. При цьому сконцентрований він переважно на «задній» півкулі цього тіла.
Ультрафіолетова карта Європи
Вчені з Південно-Східного дослідницького інституту, які працюють із космічним телескопом Hubble, змогли закрити серйозну прогалину в наших знаннях про супутник Юпітера Європу. Вони вперше склали карту цього крижаного світу в ультрафіолеті.
Цей супутник є одним із найімовірніших місць існування життя у нашій системі за межами Землі. Океан під його крижаною корою може містити все необхідне для існування навіть багатоклітинних організмів. І саме цей супутник стане головною метою апарата NASA Europa Clipper, який має стартувати 2024 року.
Найцікавіше ж відкриття, яке зробили вчені, полягає у тому, що на поверхні Європи, що здебільшого складається з водяної криги, присутній діоксид сірки у твердому стані. При цьому сконцентрований він переважно на «задній» півкулі планети. Місця, багаті на цей матеріал, добре помітні навіть у видимому світлі як темніші області.
Діоксид сірки, який прилетів з Іо
Найбільше питання, що виникає стосовно діоксиду сірки: чи має він місцеве походження, чи був принесений звідкись ззовні. Вчені схиляються до другого варіанту. Вони навіть називають конкретне джерело походження — найближчий до Юпітера великий супутник Іо. На ньому багато вулканів, які весь час викидають у простір різноманітні сполуки цього елемента.
Те, що поклади діоксиду сірки зустрічаються тільки на одному боці Іо, добре пояснюється магнітним полем Юпітера. Саме у цей бік воно мало б «закручувати» ті частинки, які летять у космос від Іо. А вже на поверхні Європи вони могли б вступати у взаємодію з кригою, утворюючи знайдену сполуку.
За матеріалами Рhys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine