Уся органіка в Сонячній системі має спільне походження

Вчені знайшли на кометі Чурюмова-Герасименко чималу кількість органічних речовин. Її хімічний склад виявився ідентичним до рідкої складової метеоритів та кілець Сатурна.

Комета Чурюмова-Герасименко
Комета Чурюмова-Герасименко. Джерело: www.cometchaser.de

Органіка у кометі Чурюмова-Герасименко

Вчені з Університету Берна дослідили хімічний склад комети Чурюмова-Герасименко. Для цього вони використали дані, отримані приладом ROSINA-DFMS, що розміщений на борту космічного апарата Rosetta. Цей інструмент являє собою мас-спектрограф з подвійним фокусуванням, здатний бачити іони та нейтральні молекули.

Апарат перебував на відстані приблизно 200 м від поверхні цього небесного тіла, тож йому вдалося проаналізувати велику масу газопилових викидів, які активізуються у міру того, як комета Чурюмова-Герасименко наближається до Сонця. Результати цих досліджень показали присутність несподівано широкого спектра органічних речовин.

На кометі Чурюмова-Герасименко є нафталін. Це не лише те, з чого багато хто дістає мрії про імперську велич, але й важливий компонент біологічних процесів. Також тут чимало циклічних вуглеводнів. Наприклад, учені ідентифікували бензойну кислоту, яка широко використовується для створення запахів.

Органіка з комети
Органіка на кометі Чурюмова-Герасименко. Джерело: Universtiy of Bern

Однак комета Чурюмова-Герасименко не тільки цікаво пахне. На ній присутній широкий спектр речовин з так званою пребіотичною активністю. Простіше кажучи, саме з них починається синтез тих молекул, які здатні еволюціонувати. Наприклад, тут є формальдегід. І усе разом це свідчить на користь теорії, що саме комети колись могли занести компоненти життя на Землю.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Спільне походження всіх органічних молекул

Значно важливішим є те, що комети зберігають всередині себе хімічну композицію, яка була властива Сонячній системі на початку її існування. Тому дуже цікавим виявилося порівняння знайденої органіки з іншими зразками речовини з космосу.

Зокрема виявилося, що отримана композиція майже ідентична до розчинної органічної складової метеоритів. Вона дуже нагадує ту, що знайшов апарат Cassini у внутрішній частині кілець Сатурна.

Усе це свідчить про те, що в часи, коли Сонячна система являла собою газопиловий диск навколо новонародженого Сонця, у ньому вже була присутня органіка. Це добре узгоджується з теорією, що синтез таких речовин може відбуватися у відкритому космосі.

Навіть більше, органічні речовини у хмарі були розподілені відносно нерівномірно. Не було окремих областей, де їхній синтез проходив би незалежно. Тобто уся органіка у Сонячній системі має спільне походження.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів