Складні органічні молекули можуть формуватись у космосі

Вчені дійшли висновку, що пептидні молекули можуть формуватися безпосередньо в космічному просторі за відсутності атмосфери та рідкої води. Ці молекули займають проміжне положення між простими органічними сполуками та білками.

Пептиди та інші молекули у космосі
Пептиди та інші молекули в космосі. Джерело: www.universetoday.com

Як пептиди утворюються у космосі

Нещодавно вчені дійшли висновку, що у космічному просторі за межами землеподібних планет можуть формуватися значно складніші молекули, ніж вважалося досі. Зокрема у статті, опублікованій у Nature Astronomy показано шлях, яким на поверхні космічного каміння можуть синтезуватися пептиди.

Дослідники звернули увагу, що на поверхні силікатів навіть в умовах космічного холоду та вакууму можуть утворюватися шари криги. До цих шарів починають прилипати атому вуглецю, які розсіяні у космосі. Поступово вони вступають у реакцію з киснем і воднем та утворюють амінокетени.

У свою чергу, амінокетени починають взаємодіяти між собою. Поступово ланцюжки органічних молекул стають все довшими, поки не утворюються пептиди. Раніше такі експерименти в лабораторії не проводилися. Нові ж дослідження вдалося підтвердити експериментально.

Органіка у космосі

Досі слідів пептидів у міжпланетному просторі знайдено не було. Але простіші органічні молекули там реєстрували вже неодноразово. Спочатку це були метан і чадний газ, потім було відкрито амінокислоти, з яких на Землі складаюься білки. Наступним кроком до більш складних молекул мають бути саме пептиди. Якщо виявиться, що вони дійсно здатніформуватися за межами планет, то це багато чого пояснить у походженні життя. Самі по собі ці молекули з ним не пов’язані. Але якщо вони у готовому вигляді потраплять з космосу на планету, де вже виникли самовідтворювані структури, це може значно прискорити процес появи бактерій і початок звичного для нас процес еволюції.

За матеріалами: www.universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт