NASA знову поділилася своїми щомісячними астрономічними новинами. Агенція розповіла, які події варто спостерігати у небі впродовж вересня.
Венера освічувала наше вечірнє небо протягом більшої частини року. Тепер яскрава планета повертається на ранковий небосхил. Завдяки її густим хмарам, які розсіюють сонячне світло, Венера стане добре видимою в ясні ночі.
«Ця розпечена планета, схожа на вогненний маяк, буде помітна перед сходом Сонця протягом усього вересня. Вона виднітиметься високо в небі у Північній півкулі, досягаючи 30–40 градусів над горизонтом до кінця місяця, залежно від вашого місцеперебування», — повідомляє NASA у своєму оновленому прогнозі на вересень.
Інші дві планети, які варто спостерігати в цьому місяці, — це Сатурн і Юпітер. Їх буде легко помітно вечорами. Сатурн засяє слабким світлом на південному сході після заходу Сонця, в той час як Юпітер, більш яскравий, з’явиться на кілька годин пізніше. Сатурн відійде за горизонт перед світанком, а Юпітер можна буде бачити до сходу Сонця. Для спостереження планет й інших об’єктів на нічному небі рекомендується використовувати астрономічні додатки, які допоможуть вам зорієнтуватися.
На кінець вересня припадає четвертий і останній супермісяць року. За даними NASA, повня 29 вересня також відома як Урожайний місяць (Harvest Moon), оскільки це найближчий повний місяць до вересневого рівнодення.
«Урожайний місяць названий на честь вересневої повні, коли багато сільськогосподарських культур на Північній півкулі достигають. Він надає кілька днів яскравого місячного світла безпосередньо після заходу Сонця, що зазвичай допомагає фермерам збирати врожай до перших морозів», — пояснюють у NASA.
Аерокосмічна адміністрація також зазначає, що в у вересні можна спостерігати зодіакальне світло (або зодіакальне сяйво), яке описується як трикутний або конусоподібний стовп слабкого світла, що підіймається вгору від горизонту.
Зодіакальне світло виникає через відбиття сонячного світла від міжпланетної хмари пилу, яка наповнює внутрішню частину Сонячної системи аж до внутрішніх країв Головного поясу астероїдів, що починається за Марсом.
Найкращий час для спостереження цього явища — прохолодні ранки протягом наступних тижнів. Мешканці Північної півкулі можуть спостерігати на східному небі впродовж години перед ранковими сутінками, а мешканці Південної півкулі — на заході впродовж години після сутінків.
Раніше ми повідомляли про «рідкісне» явище сяйва да Вінчі.
За матеріалами NASA.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine