Учені вперше передали на Землю енергію з космосу

Команда дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту повідомила про успішне випробування прототипу космічної сонячної електростанції. Він передав енергію з космосу на Землю бездротовим способом.

Пристрій MAPLE, що здійснює передачу енергії з космосу на Землю. Джерело: Caltech

Експеримент був проведений з використанням супутника-демонстратора SSPD-1. 50-кілограмовий апарат запустили в січні 2023 року. Після виходу на орбіту він розгорнув експериментальні фотогальванічні панелі, призначені для збору сонячної енергії.

Передача зібраної енергії здійснювалася за допомогою пристрою MAPLE (Microwave Array for Power-transfer Low-orbit Experiment). Він перетворює її в мікрохвильове випромінювання, яке потім за допомогою фазованої антени передається на приймач, розташований на Землі. Далі воно перетворюється на електричний струм.

Аналогічним приймачем енергії обладнаний і сам MAPLE. Під час іншого експерименту була здійснена передача енергії від однієї стінки модуля до іншої. Отже, вчені продемонстрували можливість бездротової передачі енергії не тільки з орбіти на Землю, а й між космічними апаратами.

Варто зазначити, що поки йдеться лише про принципову перевірку технології. Переданої на Землю енергії не вистачило б, навіть щоб запалити світлодіод. За словами авторів експерименту, в майбутньому вони сподіваються масштабувати технологію, що відкриє шлях до створення принципово нової галузі енергетики. Космічна сонячна електростанція зможе виробляти енергію в будь-який час доби та не залежатиме від змін погоди. За розрахунками дослідників, потенційно вона вироблятиме у вісім разів більше енергії, ніж сонячні батареї в будь-якому місці на поверхні Землі.

Ви також можете почитати про плани з отримання енергії в космосі за допомогою штучного фотосинтезу.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine