NASA дозволила випробування на орбіті супутників DiskSat, які мають форму плоского диска. Така форма дозволить їм бути економічнішими та полегшить розташування на орбіті.
Супутники у вигляді дисків
Компанія Aerospace Corp. узгодила з NASA свої супутники DiskSat у 2024 році. Кожен із цих апаратів являє собою диск діаметром 1 м і завтовшки лише 2,5 см. Вони зібрані разом у блок, який дозволяє розділяти їх у певний момент часу.
Незвична форма супутників має забезпечити їхню високу економічність. Традиційно для апаратів малої маси використовуються конструкції кубічної форми. Однак у таких сателітів зазвичай виникають проблеми з розміщенням сонячних панелей для забезпечення їх живленням.
А от у DiskSat таких проблем не буде. Навіть якщо просто покрити одну з поверхонь цих супутників сонячними панелями, то цього виявиться достатньо для отримання від 60 до 80 Вт для функціонування бортової електроніки. Якщо ж вони будуть оснащені виносними панелями, то це дозволить отримати вже від 100 до 160 Вт.
Випробування на низькій орбіті
При цьому більша частина енергії використовуватиметься для забезпечення руху апарата. Судячи з усього, вони будуть оснащені якимось типом іонного двигуна. Адже використовувати їх планується переважно на низькій орбіті, де весь час доводиться боротися з опором молекул земної атмосфери.
Програма випробувань передбачає, що одна пара DiskSat буде розташована на орбіті висотою 250 км. Вони маневруватимуть там упродовж тижня, після чого піднімуться та продовжать функціонувати у більш розрідженому середовищі.
Друга пара DiskSat буде виведена на ексцентричну орбіту з перигеєм 200 км. Вона дозволить їм регулярно наближатися до поверхні Землі, але більшу частину часу проводити віддалено від неї та компенсувати втрату швидкості за допомогою двигунів.
Однією з переваг, яку мають супутники у вигляді дисків, також називають компактність апаратів. Інженери Aerospace Corp. планують збирати пакети по 20 таких апаратів і виводити їх на орбіту разом, «відстрілюючи» кожен на необхідну траєкторію.
За матеріалами Spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine