Blue Canyon випробує супутник на наднизькій орбіті

У космос запущений супутник AMS розміром із невелику коробку. Він призначений для вивчення тривалого використання апаратів на наднизьких орбітах — від 200 до 300 км над Землею.

Супутник AMS від Blue Canyon
Супутник Blue Canyon. Джерело: Spacenews.com

Мікросупутник від Blue Canyon

Серед запущених 25 травня в межах місії Transporter 5 59 космічних апаратів був супутник AMS від компанії Blue Canyon. Він має розмір невеликої коробки та призначений для випробування тривалого перебування на низькій орбіті. Інженери розраховують, що він зможе протриматися тривалий час на висоті від 200 до 300 км над Землею.

Розроблений для Лабораторії Лінкольна Массачусетського технологічного інституту за фінансування ВПС США апарат позиціонується як високоманевровий супутник. Уже в червні з ним почнуться експерименти.

Зазвичай орбіти нижче 300 км не використовуються. Тут все ще багато молекул земної атмосфери. Зіткнення з ними гальмують космічні апарати. Вони втрачають швидкість, висоту і зрештою падають на землю. AMS має спробувати боротися з цими явищами, використовуючи експериментальне програмне забезпечення та власні двигуни.

Наднизькі орбіти цікавлять військових

Супутник Blue Canyon також оснащений лазерним маяком, який дозволяє з високою точністю визначати його висоту та систему дистанційного зондування. Як силова установка використовується електричний двигун Enpulsion NANO AR3.

Фінансування проєкту ВПС США не є випадковим. Військові відомства Сполучених Штатів та Великої Британії готують ще кілька подібних місій. Перша з них, під назвою CIRCE, буде запущена вже цього року і являтиме собою пару кубсатів, що також літатимуть на дуже низькій орбіті. Друга, під назвою Ouija, тільки розробляється DARPA.

Обидві місії вивчатимуть умови проходження сигналів в іоносфері. Саме тут виникають полярні сяйва. Це найбільш зовнішній шар земної атмосфери, у якому гальмуються високоенергетичні частинки, що прямують до нас з космосу. Він має незвичні властивості, й апарати у ньому можуть використовуватися як для дуже ефективного спостереження за поверхнею, так і для зв’язку.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна