У Чумацькому Шляху може бути не так багато зір, як вважалося раніше

Вчені побудували нову модель Чумацького Шляху, створену на основі точного підрахунку червоних гігантів. Виявилося, що в нашій зоряній системі зорі можуть розташовуватися не так щільно, як вважалося досі. А отже, їх може виявитися менше, ніж ми звикли думати.

Галактика Млечный Путь
Галактика Чумацький Шлях. Джерело: phys.org

Дослідження червоних гігантів та нова модель Галактики

Група вчених з Університету Юньнань, Університету Юти, Університету штату Нью-Мехіко та Університету Сент-Ендрюс нещодавно створили нову модель галактики Чумацький Шлях, яка ставить під сумнів більш ранні оцінки кількості зір у ній. Статтю про це вони опублікували в журналі Nature Astronomy.

Початком досліджень слугував той факт, що Сонячна система взагалі погане місце для того, аби оцінити розміри нашої Галактики. Вона розташована в одному з її спіральних рукавів досить далеко від центрального потовщення, яке називається балджем. Воно, до того ж приховане від нас кількома великими газопиловими хмарами.

Тому про те, який насправді вигляд має наша зоряна система ми дізнаємося завдяки підрахунку зір на різних ділянках неба та порівнянню цього результату із тим, який вигляд мають інші галактики. З усього цього й народжується уявлення про те, який вона має вигляд і скільки в ній зір.

Скільки зір має Чумацький Шлях

Саме з більш точної оцінки кількості світил у Чумацькому Шляху і почали дослідники. Легше за все рахувати червоні гіганти. Ці величезні старі світила зустрічаються відносно часто і є кінцевим етапом еволюції зір, подібних до Сонця. Проте їх досі достатньо непогано приховував від нас космічний пил.

Але дослідникам вдалося отримати нову оцінку їх кількості. Зір цього типу вони знайшли близько 250 тис. і змогли дізнатися їх розподіл у просторі. Раніше вважалося, що їхня кількість експоненційно збільшується від краю галактики до балджу. Проте тепер вони виявили, що приблизно на половині цієї відстані їх кількість стає сталою.

Тобто насправді у балджі їх має бути значно менше, ніж вважалося досі. А це означає, що не тільки червоних гігантів, але й решти світил менше не тільки в центральних, але й в інших регіонах нашої зоряної системи.

Загалом Чумацький Шлях виявився не таким щільним, як вважалося раніше. А отже, нова робота ставить під сумнів усі попередні оцінки загальної кількості світил та планет у ньому.

За матеріалами phys.org