Корабель Orion, що готується до польоту на Місяць, потрапив на фото

NASA опублікувала знімок, зроблений у камері остаточного складання та тестування систем. На ньому можна побачити космічний корабель Orion.

Космічний корабель Orion у випробувальній камері. Джерело: NASA/Radislav Sinyak

Зафіксований на знімку корабель Orion, призначений для місії Artemis II. Під час неї три астронавти NASA та один астронавт Канадського космічного агентства стануть першими з 1972 року людьми, які покинуть околиці нашої планети. Вони облетять Місяць за траєкторією вільного повернення, після чого повернуться на Землю.

Наразі політ Artemis II запланований на вересень 2025 року. І NASA активно готується до нього. Поки одна група інженерів займається підготовкою надважкої ракети SLS, інша займається перевіркою корабля Orion. Нещодавно корабель був вилучений з камери остаточного складання та тестування систем. Там він проходив низку випробувань, що включали наскрізну перевірку працездатності його підсистем і перевірку на наявність витоків у рухових установках.

Після цього 30-тонний кран перемістив Orion в іншу випробувальну камеру для проведення електромагнітних тестів. Під час них електроніка корабля зазнавала різних зовнішніх впливів із метою перевірити, чи не завадять вони коректній роботі апаратури. Інженери також стежили за тим, щоб системи корабля не створювали перешкоди одна одній.

Наступні на черзі — вакуумні тести. Інженери відкачають повітря з камери, щоб подивитися, як корабель поводитиметься в умовах, близьких до космічних. Дані, отримані під час цих випробувань, будуть використані для підготовки Orion до майбутнього польоту.

Раніше ми розповідали про проблеми з теплозахисним екраном Orion, виявлені після його безпілотного польоту до Місяця.

За матеріалами NASA