Телескоп JWST повністю заправлений для польоту

Запуск JWST з космодрому Куру запланований на 22 грудня.

Наземні команди успішно завершили заправлення космічного телескопа JWST паливом, яке він використовуватиме для корекції курсу в космосі після відділення від Ariane 5.

Паливні баки JWST були заповнені окремо 79,5 л оксидом (IV) азоту та 159 л гідразину. Окислювач покращує ефективність горіння гідразинового палива. Ці речовини надзвичайно токсичні, тому лише кілька фахівців, одягнених у Self-Contained Atmospheric Protective Ensemble або костюми «скейп», працювали у спеціальному залі для заправлення, яке тривало 10 днів і закінчилося 3 грудня.

Далі спеціалісти, які окремо працюють над підготовкою JWST і Ariane 5, об’єднаються в одну команду. Вони розмістять телескоп на ракеті Ariane 5 та інкапсулюють його в обтічник. Зрештою, JWST разом з носієм буде переведений в будівлю Final Assembly для фінальних приготувань перед запуском.

JWST стане найбільшим і найпотужнішим телескопом, який коли-небудь запускали в космос. У межах міжнародної угоди про співпрацю ESA надає послугу запуску телескопа за допомогою ракети-носія Ariane 5. Агентство разом з партнерами відповідало за розробку та кваліфікацію адаптацій Ariane 5 для місії JWST та за закупівлю послуги запуску компанією Arianespace.

Наприкінці літа цього року телескоп пройшов усі тести, продемонструвавши повну придатність для польоту в космос. Восени судно, яке мало перевозити телескоп, вийшло з каліфорнійського порту і вирушило до Французької Гвіани, куди прибуло через 16 днів. Впродовж кількох днів телескоп доправили до космодрому Куру, де розпочалася його перевірка.