Телескоп Hubble зазнімкував проміжну спіральну галактику

Група супроводу місії Hubble опублікувала новий знімок. Він показує спіральну галактику NGC 1961.

Галактика NGC 1961 (фото Hubble). Джерело: NASA, ESA, J. Dalcanton (University of Washington), R. Foley (University of California – Santa Cruz)

NGC 1961 розташована на відстані 180 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Жирафа. Вона класифікується як проміжна спіральна галактика з активним ядром. Такі об’єкти займають проміжне положення між галактиками, які мають і які не мають перемичку. Так називають структуру, що перетинає центр, та складається із зір та міжзоряного газу. Вона з’єднує ядро ​​зі спіральними рукавами та виступає своєрідним «паливопроводом», пропускаючи крізь себе газ зі спіральних рукавів. Частина цього газу стає будматеріалом для формування нових зір, частина поглинається центральною чорною дірою.

Завдяки описаному механізму багато спіральних галактик з перемичкою мають активні ядра. NGC 1961 не є винятком. Вона має вкрай яскраве ядро. Надмасивна чорна діра, яка ховається в ньому, дуже активно поглинає речовину, що супроводжується утворенням джетів та виділенням величезної кількості енергії.

Через яскравість ядра, що буквально затьмарює своїм блиском сусідні регіони, такі галактики досить складно виявляти. Але завдяки своїм технічним можливостям, Hubble зумів подолати це обмеження. Його зображення демонструє розсип молодих зір, що населяють NGC 1961 та сяють блакитним світлом.

Раніше ми розповідали, як телескоп James Webb зазнімкував центр галактики з подвійною перемичкою.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine