13 квітня один із членів екіпажу МКС зазнімкував полярне сяйво на півдні Індійського океану. Під час вивчення знімка астроентузіаст Рікардо Россі (Riccardo Rossi) звернув увагу на ланцюжок вогнів над лінією горизонту. Характер їхніх треків вказував на те, що це не фонові зорі, а об’єкти, розташовані на навколоземній орбіті.
Під час подальшої перевірки з’ясувалося, що на знімку виявився «паровозик» з апаратів Starlink. Вони входять до складу четвертої робочої партії, запущеної в космос 17 лютого 2020 року. Нині супутники поступово підіймають висоту своєї орбіти з метою виходу на робочі позиції.
Багато вчених висловлюють стурбованість з приводу того, що у разі повного розгортання супутникове сузір’я Starlink значно ускладнить наземні астрономічні спостереження. У зоні найбільшого ризику виявляться ширококутні огляди неба. Щоб знизити потенційну шкоду для науки в SpaceX працюють над декількома варіантами зменшення відбивної здатності (альбедо) супутників. Так, на один з апаратів було нанесено експериментальне темне покриття. Крім того, в компанії розглядають можливість оснастити нові супутники чимось на кшталт сонцезахисних козирків, що в теорії також дозволить знизити їхню яскравість.
За матеріалами https://sattrackcam.blogspot.com