Супутник зазнімкував найбільший відкритий кар’єр Африки

Представлені знімки були зроблені супутником Landsat 8 на початку липня 2019 року. На них зображений найбільший відкритий кар’єр Африки. Він знаходиться на території копальні Палабор, розташованої на сході ПАР, неподалік кордону з Мозамбіком.

У Палаборі є рідкісне карбонатитове родовище мідних руд. Його запаси оцінюються у 1,5 млн тонн. Відкритий видобуток міді тут почався 1965 року. На початку XXI століття ширина кар’єру досягла майже 2000 м, а глибина — 800 м.

Але останнім часом відкритий видобуток руди на цьому родовищі став економічно невигідним через його поступове виснаження. В результаті було ухвалено рішення перейти на розробку шахтним способом. Через три роки після початку підземних робіт у кар’єрі стався великий обвал, що спричинив пошкодження інфраструктури. Його наслідки досі видно на супутникових знімках. З усім тим, пізніше видобуток руди відновився і продовжується до цього дня. Крім міді, в Палаборі також видобувають залізо, фосфор, уран, торій, цирконій, золото та інші корисні копалини.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov