​Знайдений новий тимчасовий супутник Землі

15 лютого 2020, астрономи Теодор Пруйн і Каспер Вежхос проводили спостереження на телескопах обсерваторії Маунт-Леммон. Їм вдалося виявити невеликий навколоземний астероїд — 2020 CD3. Подальший аналіз орбіти об’єкта показав, що це — достатньої рідкісний об’єкт — мінілуна.

Мінілунами називають невеликі небесні тіла, які за певних обставин можуть захоплюватися гравітацією Землі, стаючи її тимчасовими супутниками. До недавно відомо лише про один подібний об’єкт — астероїд 2006 RH120. Кожні 20 років цей 3-метровий камінь зближується з нашою планетою, після чого на кілька днів перетворюється на геоцентричну орбіту, а потім знову залишає її околиці. В останній раз це відбулося у 2006 — 2007 роках.

2020 CD3 має діаметр від 1 до 6 м. Він перейшов на геоцентричну орбіту 3 роки тому. Аналіз його траєкторії показав, що це не штучний об’єкт. Швидше за все, 2020 CD3 є астероїдом сімейства Аполлонів або ж сімейства Амура. Розрахунки показують, що об’єкт буде обертатися навколо Землі ще кілька місяців, після чого покине околиці нашої планети.