Супутники показали вплив людей на життя амазонських дельфінів

Вчені використали супутникові мітки для того, аби відстежувати рідкісних амазонських дельфінів у Перу. Їхньому існуванню загрожують рибальство, спорудження гребель та роботи з поглиблення дна водойм.

Амазонські річкові дельфіни
Амазонські річкові дельфіни. Джерело: Jose Luis Mena

Спостереження за річковими дельфінами

Вчені продовжують використовувати супутники для того, аби розібратися з чисто земними проблемами. Раніше вони вже рахували за їхньою допомогою дерева на південь від Сахари та боброві греблі у Північній Америці. Цього разу їхню увагу привернули амазонські річкові дельфіни.

Ці рідкісні тварини належать до одного з видів морських ссавців, який прилаштувався до життя у прісній воді. Однак вони сильно страждають від людської діяльності, й науковцям хотілося б більше дізнатися про це.

Тому вони причепили до вісьмох дельфінів, що мешкають у верхів’ях Амазонки на території Перу, радіомітки, які можна відстежувати за допомогою супутників, і кілька місяців відслідковували їхнє пересування.

Також вони зібрали дані про те, в яких місцях здійснюється виловлювання риби, роботи з поглиблення дна річок та будівництва дамб. З усього цього утворили геопросторові дані, які пізніше і проаналізували.

Дельфіни уникають гребель

Результати досліджень показали, що майже 89 відсотків місць, де мешкають дельфіни, розташовані там, де відбувається інтенсивний вилов риби. Це означає, що якщо це і створює проблеми, то це ті проблеми, про які вчені вже знають.

А ось від місць, де споруджуються греблі чи ведуться роботи з поглиблення дна, річкові дельфіни тримаються якомога далі. Відстань від таких місць в середньому становить 150 та 252 км. Щоправда, ефективно уникати їх важко, адже кожне з них займає приблизно 50 км річки.

«Очевидно, що амазонський дельфін стикається із загрозою, що постійно зростає, з боку людини», — каже докторка Елізабет Кемпбелл з Центру екології та охорони природи в кампусі Пенрін в Ексетері, що в графстві Корнуолл. «Рибальство може виснажити популяції здобичі дельфінів, а також вони перебувають під загрозою навмисного вбивства та випадкового вилову».

Щоправда, вчені вважають, що висновки дослідження не можна сприймати абсолютно правдивими, адже інші дельфіни живуть значно ближче до гребель. Вони гадають, що треба розширити використання супутникових міток для того, щоб встановити, як людська діяльність впливає на них.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Майбутнє Сонця: астрономи вперше роздивилися поверхню червоного гіганта
З’явився з нічого: на супутнику Юпітера утворився новий вулкан
Перший приватний вихід у відкритий космос: пряма трансляція
Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами