NASA за допомогою штучного інтелекту порахувала дерева у Північній Африці

Дослідники з NASA змогли застосувати алгоритм машинного навчання для аналізу супутникових знімків Північної Африки. Вони відстежили практично кожне з 9,9 млрд дерев, які ростуть у цій посушливій частині Землі.

Дерева у Північній Африці
Дерева у Північній Африці. Джерело: www.deepplanet.ai

Пошук дерев на супутникових знімках

Дослідницька група з NASA застосувала алгоритм машинного навчання для того, аби проаналізувати супутникові знімки, зроблені з роздільною здатністю у 50 см і відшукати на них кожне дерево. Штучний інтелект також зміг оцінити кількість листя на окремому дереві та кількість вуглецю, яка міститься у них.

Дослідження проводилося для Північної Африки від Атлантичного узбережжя до Червоного моря. Загалом машинне навчання виявило на цій гігантській посушливій території приблизно 9,9 млрд дерев. Ця цифра може здатися величезною, але насправді вона відчутно менша за ті оцінки, які давалися для регіону досі.

Штучний інтелект спочатку вручну навчали розпізнавати дерева. Для цього використовувалося понад 90 тис. їхніх зображень на знімках. Так алгоритм навчився розрізняти крони дерев від каміння та кущів, які теж дають схожі тіні.

Як до цього рахували дерева у Північній Африці?

У Північній Африці пустеля стрімко наступає на населені Землі, й вирощування дерев є найважливішим засобом боротьби з цим явищем. Раніше оцінку їхньої кількості робили, підраховуючи їх на невеликій ділянці, а потім екстраполюючи на всю територію.

Коли для цієї мети спробували використовувати супутники, то орані землі та пасовища давали занадто багато хибних сигналів. Спроба використовувати сателіти з радарами також провалилася через те, що вони приймали за дерева річки та болота, які в деяких регіонах Північної Африки ще збереглися.

І лише використання штучного інтелекту, який відмічає кожне окреме дерево на знімках, дозволило встановити їхню реальну кількість. У зв’язку з тим, що їх виявилося менше, ніж очікувалося, вчені висловлюють сильне занепокоєння.

Адже, за їхніми оцінками, для відновлення нормальної роботи вуглецевого циклу і зменшення вмісту парникових газів у атмосфері вже зараз доведеться засадити деревами 1,2 млрд гектарів поверхні. А це приблизно стільки ж, скільки складають усі орані землі на нашій планеті.

За матеріалами Рhys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine