Супутник показав уражений ATACMS аеродром у Луганську

Супутник компанії Planet Labs підтверджує пошкодження на аеродромі Луганська. Збройні сили України застосували проти окупантів ракети ATACMS. Повідомляється, що пошкоджені принаймні 5 гелікоптерів.

Уражені гелікоптери на аеродромі Луганська
Уражені гелікоптери на аеродромі Луганська. Джерело: twitter.com/Tatarigami_UA

Аеродром Луганська

У мережі з’явилися фото аеродрому в Луганську. 17 жовтня пресслужба ЗСУ повідомила, що по ньому був завданий удар американськими ракетами ATACMS одночасно з аналогічним об’єктом у Бердянську. В результаті цієї атаки було знищено принаймні 5 гелікоптерів окупантів.

Аеропорт Луганська до 2014 року був чисто цивільним. На початку вторгнення росії на Донбас того року він став однією з ключових точок української оборони. Однак ЗСУ були змушені залишити його, і відтоді він не функціонував. З початком широкомасштабного вторгнення окупанти перетворили його на базу для своїх гелікоптерів.

Аеродром Луганська влітку
Аеродром Луганська влітку. Джерело: «Схеми»

У тому, що він використовувався як військовий об’єкт, можна переконатися за знімком, який датується 19 серпня 2023 року і був розміщений українським виданням «Схеми». Сам аеропорт розташований на певній відстані від Луганська, на південь від нього.

Що видно на знімках

Докладний розбір того, що видно на знімках, провів користувач мережі X (колишній Twitter) Tatarigami_UA, який називає себе українським офіцером у резерві. Він проаналізував стан гелікоптерів на аеродромі й дійшов висновку, що принаймні п’ять із них отримали пошкодження різного ступеня.

Пошкодження злітної смуги
Пошкодження злітної смуги. Джерело: twitter.com/Tatarigami_UA

Цілком можливо, що пошкодження отримали й інші об’єкти на території летовища, зокрема і техніка, яка використовується для обслуговування гелікоптерів. Проте наразі через стан аеродрому однозначно встановити це неможливо.

Фахівці вказують, що на покритті злітної смуги присутні численні сліди розривів. Це добре узгоджується з повідомленнями про те, що Україна отримала варіант ATACMS, бойова частина якого містить 950 малих кластерних боєприпасів М74. Але, попри це, на території аеродрому є неушкоджені російські гелікоптери.

За матеріалами t.me/cxemu, twitter.com/Tatarigami_UA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine