Радарні зображення показали справжній масштаб руйнувань у Пскові

З’явилися радарні зображення аеродрому у Пскові, по якому ЗСУ завдали ударів 30 серпня. Вони підтверджують пошкодження двох літаків Іл-76. Нові знімки Planet Labs збільшують кількість літальних апаратів, що вже не здіймуться в небо, до чотирьох.

Радарні зображення аеродрому у Пскові
Радарні зображення аеродрому у Пскові. Джерело: twitter.com/MT_Anderson

Радарні зображення російського аеродрому

Масове ураження російських літаків на аеродромі Пскова отримало нове підтвердження. Раніше повідомлення про це частково підтвердили знімки з супутників компанії Planet Labs, отримані 30 серпня. Але тоді хмарність завадила побачити все летовище, і залишилося багато питань.

Нові зображення, зроблені того ж дня, отримані за допомогою SAR-супутників. Вони дозволяють побачити аеродром майже повністю. Їх виклав у пості користувач соціальної мережі X (раніше відомої як Twitter) із ніком MT Anderson. На фото добре видно два серйозно пошкоджені літаки.

Зруйновані літаки
Зруйновані літаки. Джерело: twitter.com/MT_Anderson

У тому ж пості наводяться також свіжі оптичні зображення від апаратів Planet Labs, отримані 31 серпня, коли погода покращилась. Вони показують, що принаймні ще два Іл-76 були повністю знищені в результаті пожежі. OSINT-аналітик Бенджамін Піттет у зв’язку з цим підбив підсумок, що загалом знищені два і серйозно пошкоджені ще два літальні апарати.

Що заявляють українські військові

Свідчення, отримані за допомогою супутників, повністю підтверджують заяви представників ЗСУ про чотири знищені Іл-76. Повідомлення про це з’явилися ще вранці 30 серпня одночасно з появою численних фото- та відеоматеріалів, які фіксували пожежу в районі військової частини. Однак офіційно російські військові нічого не повідомляли.

Нові зображення Planet Labs
Нові зображення Planet Labs. Джерело: twitter.com/MT_Anderson

Аеродром у Пскові використовується одночасно і військовими, і цивільними літаками. Зокрема, саме звідси навесні 2022 року вилітали Іл-76 із російськими десантниками, які мали захопити Київ. Крім того, сама пожежа 30 серпня, як повідомляється, відбувалася на території розташування 2-ї бригади спецпідрозділу російського ГРУ.

За матеріалами twitter.com/MT_Anderson.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine