Росія затопила поля поблизу окупованого Токмака: супутникові знімки

В очікуванні українського наступу росіяни спорудили дамбу та затопили передмістя окупованого ними міста Токмак. Про це повідомляє агенція Bellingcat із посиланням на супутникові знімки Planet Labs.

Росія спорудила греблю поблизу Токмаку
Росія спорудила греблю поблизу Токмака. Джерело: Planet Labs

Росія затопила околиці Токмака

Агенція Bellingcat 29 червня оприлюднила повідомлення про те, що росія затопила поля поблизу окупованого нею міста Токмак у Запорізькій області. На підтвердження цього є супутникові знімки, надані компанією Planet Labs.

Про те, що окупанти почали зводити біля Токмака дамбу, Харківська правозахисна група повідомляла ще кілька тижнів тому. Нові фотографії підтверджують, що на північній околиці міста окупанти дійсно ще на початку травня почали будувати греблю. Нею перегородили невелику річку Токмачка, що протікає у цій місцевості.

На знімках від 6 червня добре видно, що на піщаній дамбі залишилися сліди шин. Це свідчить про те, що вона використовується як міст. На цих же світлинах видно, що Токмачка перед перешкодою сильно розлилася і затопила навколишні поля.

Спроба перешкодити українському наступу

Усі експерти сходяться на тому, що головна мета будівництва цієї дамби — перешкодити просуванню українських військ під час наступу. Використання подібної тактики стало звичайною справою під час широкомасштабного вторгнення. Прикладом тут може бути потоп на річці Ірпінь, створений для того, аби вберегти Київ від російських військ, що наступали.

Своєю чергою, росіяни з цією ж метою підірвали дамбу Оскільського водосховища у Харківській області під час відступу звідти. Тоді катастрофічних наслідків повені вдалося уникнути. Однак коли окупанти зробили те саме з Каховською ГЕС, весь світ відчув наслідки.

Поки що бойові дії ведуться на відстані 20–25 км від дамби. Можна очікувати, що під час наближення ЗСУ росіяни своє спорудження підірвуть. Фахівці кажуть, що це не матиме великого впливу на екологічну ситуацію у цій місцевості.

За матеріалами www.bellingcat.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine