Planet Labs опублікувала перший знімок зруйнованої Каховської ГЕС

Зруйнована росіянами дамба Каховської ГЕС потрапила на супникові знімки компанії Planet Labs. Фото опублікувало у своєму Twitter українське видання «Схеми». На ньому добре видно воду, що стрімко виливається з водосховища через два великі проломи.

Наслідки підриву дамби
Наслідки підриву дамби. Джерело: twitter.com/cxemu

Каховська ГЕС на супутникових знімках

Руйнування дамби Каховської ГЕС підтверджене незалежними спостерігачами. Приватні супутники компанії Planet Labs зазнімкували жахливі наслідки її підриву. Ці фото опублікувало у своєму Twitter українське видання «Схеми».

Повідомлення про знищення греблі почали надходити ще вранці 6 червня. Тоді ж було опубліковане і фото руйнування, зроблене з безпілотника. Водночас російські пропагандистські канали почали розповідати, що дамба пошкоджена внаслідок чи то обстрілу, чи то теракту, здійсненого Україною.

Хоча одразу було зрозуміло, що ані артилерійські снаряди, ані одинична вантажівка з вибухівкою спричинити зафіксовані пошкодження не могли, світові медіа висвітлюють цю новину обережно, дотримуючись формулювань «пошкоджена» та «сторони звинувачують одна одну».

Зруйнована Каховська ГЕС
Зруйнована Каховська ГЕС. Джерело: www.bbc.com

Але тепер факт повного руйнування греблі не викликає сумніву. Тим більше, що майже одночасно зі «Схемами» схоже фото опублікували й BBC із посиланням на ту ж Planet Labs.

Наслідки підриву

Станом на середину дня 6 червня вода у нижній течії Дніпра продовжує прибувати, змиваючи на своєму шляху будинки та дерева. Проводиться евакуація кількох десятків населених пунктів. На знімках Planet Labs видно, що причиною потопу є два величезні проломи у греблі.

Їхнє зображення на супутниковому знімку повністю збігається зі світлинами, опублікованими раніше. Немає підстав сумніватися, що це спланований підрив, який готувався заздалегідь, і Каховська ГЕС дійсно повністю знищена.

Щодо довготривалих наслідків руйнування греблі, то докладно про них можна прочитати тут. Загалом же їх ще мають оцінити фахівці. Однак вже зараз можна впевнено сказати, що наслідки сьогоднішнього вибуху будуть ліквідовуватися роками.

За матеріалами twitter.com, www.bbc.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine