Супутникові знімки показали знищений комплекс ППО в Криму

На супутниковому знімку, зробленому вранці 14 вересня, видно щойно знищений російський комплекс ППО С-400 «Тріумф». Супутникове фото цієї позиції до знищення опублікували незалежні OSINT-розслідувачі. Пускову установку знищили ЗСУ в результаті спецоперації.

Знищений С-400 в Криму
Знищений С-400 в Криму. Джерело: Planet Labs

Супутникові фото знищеної техніки

Супутник компанії Planet Labs зазнімкував біля Євпаторії у Криму знищений російський комплекс ППО С-400 «Тріумф». Зображення, датоване 14 вересня, показує його позицію, на якій чітко видно, що від однієї з машин, які були розгорнуті на позиціях, залишилася тільки обгоріла пляма. На більш повному фото видно стовпи диму, які здіймаються ще над деякими точками.

Незалежні розслідувачі Osinttechnical довели, що це саме ті С-400, фото яких з’явилися ще вранці 14 вересня. Спочатку вони точно встановили місце, звідки були зроблені світлини «бавовни» й точно визначили, що це була саме Євпаторія.

Ще одна позиція ППО
Ще одна позиція ППО. Джерело: Planet Labs

А потім вони знайшли супутниковий знімок двотижневої давнини, на якому повністю видно цю позицію ППО, та показали, що в момент, коли їх знищили ЗСУ, всі машини перебували на своїх місцях.

Ще один супутниковий знімок, отриманий апаратом Planet Labs 28 серпня, показує ситуацію трохи ширше. На ньому видно, що на захід від ураженої є ще одна позиція ППО. Тож цілей для ЗСУ на майбутнє вистачить.

Чому враження С-400 таке важливе

С-400 «Тріумф» — це одна з найновіших російських систем ППО, створена на базі ще радянського С-300. Росія нею дуже пишається. Вона являє собою комплекс радарів та пускових установок на автомобільному шасі.

Позиція С-400
Позиція С-400. Джерело: Planet Labs

Про те, що ці комплекси розгорнуті в окупованому Криму, було відомо вже достатньо давно. Ще минулого року їхні позиції «засвітив» російський турист, який сфотографувався поряд із ними. Проте досі ЗСУ не мали змоги вразити їх.

Проте цього разу їм вдалося провести успішну операцію. Спочатку вони за допомогою масованої атаки безпілотниками вивели з ладу радари, а потім, як повідомляється, застосували крилату ракету «Нептун» для знищення самого комплексу.

За матеріалами twitter.com/Osinttechnical, ru.krymr.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine