Starlink відтермінував запровадження суворого обмеження

Анонсовані у минулому місяці обмеження завантаження даних через Starlink набудуть чинності в лютому, а не в грудні. Про ці зміни повідомляється на офіційному сайті сервісу. Коли Starlink вперше оголосила про обмеження, компанія заявила, що зміни набудуть чинності цього місяця. Тепер вони відтерміновані на два місяці, ніж планувалося спочатку.

Сервіс Starlink
Сервіс Starlink вносить зміни для користувачів з лютого 2023 року. Знімок Starlink

Умови обмеження даних залишаються, як було анонсовано. У межах нової «Політики добросовісного використання» клієнти Starlink щомісяця отримуватимуть виділену кількість даних «пріоритетного доступу». Отже, кожен, хто користуватиметься супутниковим інтернетом від Starlink з 7 ранку до 23 вечора, будуть використовувати пул пріоритетного доступу. Якщо користувач перевищить об’єм пріоритетного доступу, його автоматично переведуть до «базового доступу», який має повільнішу швидкість та довший процес з’єднання до кінця оплачуваного місяця.

Опис нової «Політики добросовісного використання»
Опис нової «Політики добросовісного використання» Starlink

Постійні клієнти матимуть обмеження у 1 ТБ даних. Додатковий об’єм «пріоритетного доступу» можна буде придбати за 25 центів за 1 ГБ. Інші плани мають різні розподіли та вартість — прайс доступний на вебсайті Starlink. Дані «пріоритетного доступу» недоступні для рівнів Starlink RV, Portability або Best Effort.

Starlink — не єдиний постачальник послуг Інтернету, який ввів обмеження даних. Comcast кілька разів відкладала заплановані обмеження даних на 1,2 ТБ для своїх клієнтів на північному сході США. Наразі обмеження даних уже діють для деяких інших клієнтів Comcast.

Starlink та Україна

Супутниковим сервісом щодня послуговуються майже 150 тисяч користувачів з України. Інтернет-сервіс Starlink від SpaceX залишається життєво важливим для українців у тих регіонах, які опинилися без зв’язку під час російського вторгнення. SpaceX почала відправляти термінали Starlink до України у лютому. Хоча розгортання сервісу в нашій державі спочатку планувалось не раніше 2023 року, супутниковий інтернет з’явився на території України набагато раніше. Ймовірно, уряд США субсидував операцію з надсилання терміналів та послуг Starlink. Американські військові вже були приємно вражені тим, як добре себе показав супутниковий інтернет від SpaceX в умовах російсько-української війни.

Раніше ми повідомляли про те, як FCC дозволила запуск другого покоління Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine