SpaceX запроваджує обмеження інтернет-трафіку через Starlink

Користувачі супутникового інтернету Starlink від Ілона Маска отримали дуже неприємну новину. Згідно з новою політикою SpaceX щодо використання інтернет-трафіку, Маск збирається ввести жорстке обмеження обслуговування клієнтів, якщо вони використовують понад 1 ТБ (1024 ГБ) даних на місяць. Звичайно, це може здатися досить великим об’ємом. Але 1 ТБ на місяць швидко витрачається, у разі якщо ви полюбляєте завантажувати сучасні ігри або дивитись фільми через Netflix у найвищій якості 4K HDR.

Супутники Starlink в уявленні художника. Джерело: SpaceX

Якщо користувач супутникового сервісу перевищить цей ліміт, компанія навмисно сповільнить роботу своїх послуг. Такий користувач буде автоматично переведений із швидшого «Пріоритетного доступу» на «Базовий доступ», із більш повільною швидкістю та довшим з’єднанням. Далі SpaceX пропонує придбати пакет із додатковими гігабайтами, щоб залишатись онлайн без перебоїв.

«Starlink — це обмежений ресурс. Щоб обслуговувати якомога більше людей високошвидкісним інтернетом, ми повинні керувати мережею для збалансування пропозиції Starlink із попитом користувачів», — йдеться у заяві SpaceX.

За словами компанії, зміни вплинуть лише приблизно на 10% користувачів сервісу. Саме така кількість перевищує місячну позначку в 1 ТБ. Тож 90% клієнтів Starlink не відчують обмежень у користуванні.

Starlink та Україна

Супутниковим сервісом щодня послуговуються майже 150 тисяч користувачів в Україні. Інтернет Starlink від SpaceX залишається життєво важливим для українців у тих регіонах, які залишилися без зв’язку під час російського вторгнення.

SpaceX почала відправляти термінали Starlink до України у лютому. Хоча розгортання сервісу в нашій державі спочатку планувалось не раніше 2023 року, супутниковий інтернет з’явився на території України набагато раніше. Ймовірно, уряд США субсидував операцію з надсилання терміналів та послуг Starlink. Американські військові вже були приємно вражені тим, як добре себе показав супутниковий інтернет від SpaceX в умовах російсько-української війни.

Раніше ми повідомляли про суперечку між Ілоном Маском та Україною.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine