Україна постійно контактує з Ілоном Маском щодо зв’язку Starlink

Олексій Резніков запевняє, що українські посадовці підтримують прямий зв’язок з Ілоном Маском. Усі питання щодо продовження використання системи Starlink, зокрема й фінансові, будуть вирішені.

Олексій Резніков не вважає що зі Starlink будуть проблеми
Олексій Резніков. Джерело: File.liga.net

Україна підтримує зв’язок з Ілоном Маском

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна постійно підтримує контакт із мільярдером Ілоном Маском і готова до розв’язання всіх проблем. Раніше власник SpaceX виступив із вкрай неоднозначними заявами, у яких навіть повторив кілька тез російської пропаганди. За це він зазнав нищівної критики від багатьох людей.

З практичної точки зору, претензії Маска лежать у фінансовій сфері. З початку збройної агресії його компанія поставила в Україну 20 тис. терміналів Starlink. Вони стали міцною опорою для боротьби з російською агресією в інформаційному просторі.

Але це коштувало Starlink 100 млн доларів, які Маску ані американське, ані українське міністерство оборони так і не відшкодували. Це змусило його засумніватися у подальшому постачанні своїх послуг країні, що зазнала ворожого вторгнення. Щоправда, потім мільярдер заявив, що продовжує фінансувати Starlink в Україні, але відчуття непорозуміння у всіх сторін лишилося.

За словами Резнікова, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров постійно перебуває на прямому зв’язку з Маском і неодноразово дякував йому за постачання супутникових антен. Він дуже позитивно оцінює своє спілкування з Маском і впевнений, що жодних проблем із ним не буде.

Які є варіанти розв’язання суперечки щодо Starlink?

Резніков заявив, що якщо питання лише в грошах, то Україна знайде спосіб його владнання. Він вказав, що існує мінімум три можливих шляхи. Перший полягає у фінансуванні Пентагону. Другий — у тому, що гроші виділять європейські держави. Третій передбачає оплату послуг зв’язку приватними інвесторами.

Пентагон у цілому згодний із таким баченням ситуації. Його представники додають, що у випадку, якщо частину або всі витрати візьмуть на себе вони, то фінансування можливе через Ініціативу сприяння безпеці України, через яку зараз постачається озброєння.

Крім того, міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс закликав створити коаліцію європейських держав для фінансування супутникового зв’язку Starlink в Україні.

У випадку, якщо з Маском таки не вдасться домовитися, його компанія є найбільшим, але не єдиним постачальником супутникових послуг в Україні. Viasat також забезпечує країну своєю підтримкою. Але у будь-якому разі Україна сподівається на продовження співпраці з Ілоном Маском.

За матеріалами www.politico.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine