Viasat продає мережу військового зв’язку L3Harris Technologies

Телекомунікаційний сервіс Viasat продає свою систему військового супутникового зв’язку Link 16 компанії L3Harris Technologies. Угода буде остаточно ухвалена на початку 2023 року.

Мережа Link 16, яку купують L3Harris Technologies
Військова мережа Link 16. Джерело: Viasat

L3Harris Technologies зголосилася купити військовий зв’язок

Телекомунікаційний гігант Viasat продає свою систему військового супутникового зв’язку, відому як Link 16, за 1,96 млрд доларів. Про це стало відомо 3 жовтня. Покупцем є компанія L3Harris Technologies.

Link 16 — це система шифрованого зв’язку, яка використовується військовими США та їхніми союзниками по NATO для передачі даних між кораблями, літаками та військами на землі. Вона також є ключовим елементом головної системи передавання даних Міністерства оборони Joint All Domain Command and Control.

Своєю чергою, L3Harris Technologies — один із найголовніших оборонних підрядників Міністерства оборони США. Його річний обіг складає 17 млрд доларів. Очікується, що в результаті угоди компанія отримає доступ до всіх найважливіших комунікацій американських військових, адже кількість терміналів Link 16, розкиданих по різних військових об’єктах по всьому світу, сягає 20 тисяч.

Навіщо Viasat продає свій бізнес?

Link 16 — один із найприбутковіших бізнесів Viasat. Підрозділ, у якому працює 450 співробітників, отримує річний прибуток у 400 млн доларів. Це складає приблизно 35 відсотків загального доходу всієї Viasat Government Systems.

Невідомо, чи пов’язано це рішення з війною в Україні, але саме на термінали Viasat, які використовують ЗСУ, здійснили кібератаку на самому початку широкомасштабного вторгнення.

У будь-якому разі аналітики вважають, що угода буде дуже прискіпливо розглядатися американськими контрольними органами, але все ж Міністерство оборони без проблем дасть на неї дозвіл, і вже на початку 2023 року вона буде остаточно ухвалена.

Продаж одного зі своїх найприбутковіших бізнесів Viasat пояснює необхідністю розвивати власну мережу супутників. До того ж найближчим часом компанія має пережити злиття з Inmarsat вартістю 5,5 млрд доларів.

Проблеми з супутниками

Водночас продаж може бути якось пов’язаний із розробленням нового супутника зв’язку для Міністерства оборони. Впродовж багатьох років Viasat була партнером американських військових у цій сфері, а їхнім субпідрядником — L3Harris Technologies.

Однак зараз супутники Link 16 можуть працювати тільки у межах прямої видимості. З 2019 року Viasat розробляє сателіт, який дозволятиме здійснювати зв’язок за її межами, однак його розробка відстає від плану на роки. Тож цілком можливо, що американські військові вважають, що за участі L3Harris Technologies справа піде швидше.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine