США та Японія планують спільну висадку на Місяць, а вчені зможуть позбавити МКС від мікробів: дайджест новин

Підбірка космічних новин до сніданку: у Всесвіті може бути дзеркальний світ, що впливає на гравітацію. NASA назвала всі варіанти вікон для запуску місячної місії Artemis 1, а дослідники оцінили можливість польоту на Сатурн.

Військові шукають нові способи отримання та використання комерційних супутникових даних

Командування космічних систем намагається з’ясувати, як краще використовувати традиційні та нові типи комерційних космічних даних. Оборонні та розвідувальні служби є давніми клієнтами компаній, що займаються комерційними зображеннями, та їхнє споживання суттєво збільшилося під час вторгнення Росії в Україну. Але існує зростаючий попит на нові типи даних, що збираються за допомогою комерційних супутників — таких, як радіолокаційні зображення, радіочастотні сигнали, інформація про морський і повітряний рух.

Starliner запускається, щоб залишитися на Atlas 5

Boeing і United Launch Alliance заявляють, що вони, як і раніше, віддані запуску майбутніх комерційних місій CST-100 Starliner на ракетах Atlas 5 навіть після того, як вони будуть фактично виведені з експлуатації для інших місій. Boeing має контракт із ULA на запуск місії Crew Flight Test (CFT) — першого польоту корабля Starliner з астронавтами, а також шести операційних або постсертифікаційних місій на носіях Atlas 5. NASA планує чергувати для ротації екіпажу Міжнародної космічної станції Crew Dragon від SpaceX і Starliner від Boeing після сертифікації останнього, причому кожен із них літатиме один раз на рік. Це означає, що запуски Starliner за допомогою Atlas 5 можуть продовжуватись і в другій половині десятиліття.

Сучасне лісове господарство: наукові інновації та технології

Сьогодні лісники можуть покладатися на різні науки, включаючи геологію, дендрологію, біологію та гідрологію, для вивчення флори, фауни та потенційних проблем для ефективного управління лісами. Крім того, в сучасне лісове господарство також впроваджуються різні інноваційні технології та інструменти, у тому числі дрони, супутники, датчики, програмне забезпечення для моніторингу лісонасаджень і багато іншого.

Революція в сучасному лісовому господарстві відбулася завдяки розвитку сенсорних та інших інноваційних технологій. Ці технології дозволяють лісникам збирати відповідні дані та більш ефективно керувати лісовими угіддями. Впровадження інновацій дозволяє отримувати цінну інформацію та використовувати її для розподілу ресурсів і вживання своєчасних заходів щодо захисту лісів. EOS Data Analytics пропонує програмне забезпечення EOS Forest Monitoring, яке дозволяє користувачам віддалено відстежувати стан лісів. Цей інструмент дає можливість контролювати розчищення та проводити інвентаризацію віддалено. Крім того, за допомогою цього програмного забезпечення користувачі контролюють весь ланцюжок поставок і можуть приймати раціональніші та надійніші бізнес-рішення.

Новини ринку

Астронавт Гаррісон Шмітт на тлі місячного валуна. Джерело: NASA

США та Японія планують висадку на Місяць

Японія та Сполучені Штати заявили в понеділок, 23 травня, що хочуть відправити першого японського астронавта на Місяць, оскільки країни поглиблюють співпрацю у космічних проектах. Жоден неамериканець досі не висаджувався на місячну поверхню, і Японія раніше заявляла, що сподівається здійснити посадку на Місяць до кінця цього десятиліття. Президент Джо Байден після своєї першої особистої зустрічі з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісіда в Токіо заявив, що країни разом працюватимуть у рамках очолюваної США програми Artemis із відправки людей на Місяць, а потім — і на Марс.

Всебічне дослідження ринку мікрозапусків показує величезне майбутнє зростання до 2026 року

У цьому дослідженні зібрано детальний аналіз ринку мікрозапусків за 2022 рік, включаючи такі важливі фактори, як розмір ринку та обсяги доходів.

Звіт про дослідження ринку космічних транспортних послуг: стан CAGR, зростання галузі, тенденції, аналіз і прогнози до 2028 року

Останнє запущене дослідження світового ринку космічних транспортних послуг надає детальний аналіз із презентабельними графіками, діаграмами й таблицями. У звіті міститься ретельне дослідження розміру, зростання та частки ринку космічних транспортних послуг, тенденцій, споживання, сегментів, додатків і прогнози на 2028 рік.

NASA опублікувала список усіх можливих вікон для запуску місячної місії Artemis 1 до середини 2023 року

За новим календарем варіанти запуску нової місячної місії NASA розраховані до червня 2023 року. Місія Artemis 1 може стартувати вже 26 липня, хоч агенція намітила десятки можливостей запуску в період до 22 грудня з іще більшою кількістю варіантів запуску на Місяць до червня 2023 року.

Промисловість наполягає на повторній авторизації NASA

Поки члени Палати представників і Сенату розпочинають роботу з узгодження законопроектів про конкурентоспроможність, галузеві групи наполягають на тому, щоб Конгрес або включив у цей закон розділ про дозвіл NASA, або ухвалив окремий законопроект. Обидва документи є широкомасштабними законопроектами про конкурентоспроможність, але з відмінностями, які учасники конференції спробують узгодити найближчими тижнями. Одна з них полягає в тому, що USICA включає закон про дозвіл NASA, положення якого включають формулювання, що дозволяє цій організації вибрати другу компанію для своєї програми Human Landing System.

Цікаве

Грибок на панелі російського модуля «Заря», де сушиться спортивний одяг. Джерело: NASA/ESA

Самоочисні поверхні космічних кораблів для боротьби з мікробами

Астронавти живуть і працюють на орбіті разом із популяціями мікроорганізмів, які можуть становити серйозну загрозу для здоров’я та навіть структурної цілісності космічного корабля. Щоб допомогти в боротьбі з такими невидимими «безквитковими пасажирами», проект під керівництвом ESA розробляє покриття, що знищуює мікроби, придатні для використання в кабінах космічних апаратів. Оскільки імунна система астронавтів пригнічена мікрогравітацією, мікробні популяції майбутніх тривалих космічних місій необхідно буде суворо контролювати.

Забудьте про Марс! Коли люди полетять на Сатурн?

Зараз це, можливо, важко зрозуміти, але дослідження Сонячної системи людиною не зупиниться на Місяці та Марсі. Зрештою, наші нащадки розселяться по ній — для тих, хто цікавиться освоєнням космосу, питання полягає лише в тому, коли, а не в тому, чи це відбудеться. Відповіді на це питання присвячена нова стаття, опублікована групою дослідників зі США, Китаю та Нідерландів. Їхній підхід найвищою мірою теоретичний, але він, імовірно, точніший за попередні оцінки й дає розумне уявлення про те, коли ми можемо очікувати побачити людей у ​​зовнішній частині Сонячної системи. На думку вчених, ми можемо досягти системи Сатурна у 2153 році.

Дзеркальне відображення

Ніхто точно не знає, як це виглядає насправді, але деякі вчені цілком переконані, що в нашому сучасному Всесвіті існує дзеркальний світ, який впливає на гравітацію. Дослідники кажуть, що їхня гіпотеза заснована на проблемах зі сталою Габбла — швидкістю розширення Всесвіту. У нещодавньому звіті SciTechDaily про це дослідження йдеться, що прогнози для цієї константи є набагато повільнішими, ніж величина, виміряна в реальності, тож учені намагаються з’ясувати, що викликає цю невідповідність. Кажуть, що причиною може бути дзеркальний світ, який ми поки не бачимо.

Захист космічних активів нагорі для затвердження геополітичного панування внизу

Вторгнення в Україну показало, що космічна сфера не боїться геополітичної ситуації, яка погіршується. Фактично, триваючий конфлікт ще більше зміцнив критичну роль космосу в сучасних бойових діях і національній безпеці. Дані, зібрані за допомогою космічних апаратів, мають вирішальне значення для розвідувальних і оборонних операцій США. У минулому більшість космічних зображень, повідомлень і даних, пов’язаних із національною безпекою, надавали уряд США або союзних держав. Проте за останні два десятиліття комерційні провайдери розширили свої можливості, щоб тепер надавати послуги та дані уряду, який у минулому був представлений лише національними системами. Конфлікт в Україні показав нам, що тепер ми маємо захистити та зробити наші державні та комерційні космічні активи більш стійкими.

Читайте також: «Криваве затемнення» вивело з ладу двох роботів на Місяці, а японський професор пропонує звіряти годинники з космічними променями: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа