Сонячний зонд успішно здійснив маневр на шляху до Венери

Космічний зонд Parker Solar Probe (PSP) здійснив успішну корекцію курсу. Вона націлила його на потрібну точку в околицях Венери, необхідну для виконання гравітаційного маневру.

PSP в околицях Венери (концепт). Джерело: NASA

PSP був запущений у 2018 році. Основна мета його місії полягає в дослідженні верхніх шарів атмосфери Сонця. Щоб підібратися якомога ближче до зорі, апарат періодично здійснює прольоти Венери, використовуючи її гравітацію для зменшення перигелію своєї орбіти.

На цей час PSP виконав п’ять із семи запланованих маневрів. Шостий візит до Венери відбудеться 21 серпня. Апарат пролетить на відстані 3900 км від її хмар. Цей візит дасть змогу зменшити перигелій апарата до 7,2 млн км, що стане новим рекордом. Для порівняння, Меркурій ніколи не наближається до Сонця ближче ніж на 46 млн км. У момент проходження перигелію, PSP рухатиметься зі швидкістю 177,7 км відносно Сонця, що теж стане новим рекордом для космічної техніки.

У межах підготовки до майбутнього маневру, фахівці місії скоригували курс зонда. 3 серпня він активував свої двигуни на 4,5 секунди. Це дало змогу змінити його траєкторію на 123 км і прискорити на 1,4 секунди момент проходження точки максимального зближення з Венерою, що дасть змогу PSP максимально використати гравітацію планети.

Зображення Венери, отримане зондом PSP. Джерело: NASA/Johns Hopkins APL/Naval Research Laboratory/Guillermo Stenborg and Brendan Gallagher

Оскільки PSP створювався для вивчення Сонця, дослідження Венери не є його основним завданням. Проте апарат проведе низку наукових вимірювань під час майбутньої зустрічі, які можуть мати значну цінність для вчених.

Нагадаємо, що під час попередніх зближень зонду вдалося зафіксувати сигнали, що випускаються іоносферою Венери, здійснити фільмування її хмар і навіть зафіксувати слабке світіння, яке виробляє розпечена поверхня планети. Крім того, PSP зумів зазнімкувати пилове кільце на орбіті Венери, яке раніше вислизало від погляду астрономів.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine