PSP зазнімкував пилове кільце на венеріанській орбіті

Проаналізувавши дані, зібрані зондом PSP (Parker Solar Probe), астрономи отримали перше повне зображення пилового кільця, розташованого вздовж орбіти Венери. Вважається, що воно в основному складається з частинок, що залишилися від протопланетного диска, а також фрагментів астероїдів і комет.

Венеріанське пилове кільце. Джерело: NASA/Johns Hopkins APL/Naval Research Laboratory/Guillermo Stenborg and Brendan Gallagher

Венеріанське пилове кільце довгий час вислизало від уваги фахівців групи супроводу місії PSP через особливості оброблення зображень, отриманих камерою WISPR. Її основне призначення — вивчення структури сонячного вітру. Тому алгоритми, що використовуються для обробки знімків, побудовані таким чином, щоб видаляти з них пиловий фон і зорі. Вони настільки добре справлялися зі своїм завданням, що вчені просто не могли побачити структуру кільця. Її вдалося зареєструвати лише на знімках, зроблених після переорієнтації камер зонда. Надалі астрономи підрахували, що пил у районі орбіти Венери приблизно на 10% щільніший, ніж у сусідніх регіонах.

Варто сказати, що це далеко не єдина подібна структура в Сонячній системі. Відомо також про існування аналогічних пилових кілець, розташованих уздовж орбіт Меркурія та Землі. Водночас у Марса та Юпітера такого «супроводу» досі не знайшли.

Вивчення пилових кілець становить значний інтерес для вчених, які намагаються з’ясувати походження пилу в Сонячній системі. Ця інформація може виявитися корисною і для астрономів, які займаються пошуками екзопланет. Кільця здатні вказати на наявність невидимих тіл і розповісти про їхні орбітальні параметри.

За матеріалами https://www.nasa.gov