Сонячний зонд сфотографував Венеру, Землю та Марс

Представлений таймлапс складений із зображень, отриманих 18 листопада 2020 року камерою SolOHI (Solar Orbiter Heliospheric Imager), встановленою на борту європейського зонда Solar Orbiter, що досліджує наше світило.

У нижній частині кадру видно три яскравих об’єкти. Це три планети Сонячної системи — Венера (ліворуч), Земля (в центрі) та Марс (праворуч). На момент зйомки вони знаходилися на відстані відповідно 48 млн км, 251 млн км і 332 млн км від космічного апарату. Що стосується Сонця, то воно розташоване правіше поля зору камери. У кадрі також можна побачити фонові зірки та різні артефакти зображення, що з’явилися через влучання заряджених частинок космічних променів у матрицю камери.

Solar Orbiter призначений для вивчення поверхні Сонця та його найближчого оточення. У найближчі пару років автоматичний апарат здійснить два гравітаційних маневри в околицях Землі та Венери, що дозволить йому вийти на орбіту з нахилом в 17° і перигелієм, розташованим на відстані 0,28 а.о. (42 млн км) від центру нашої зірки. Завдяки цьому він зможе не тільки вивчити характеристики внутрішньої частини геліосфери та «свіжонародженого» сонячного вітру, але й провести прямі спостереження полярних областей світила. У разі подальшого продовження місії команда супроводу розраховує зробити нові «гравітаційні корекціі» для збільшення нахилу орбіти зонда до 33°.