PSP створив «сімейний портрет» планет Сонячної системи

Завдяки своїй унікальній орбіті зонд PSP (Parker Solar Probe) здатний не тільки підлітати до Сонця ближче, ніж будь-який інший посланець Землі в історії, але і «бачити» нашу Сонячну систему під дуже незвичайним кутом. Гарним прикладом цього можуть бути два зображення, зроблених його бортовою камерою WISPR (Wide-field Imager for Solar Probe).

WISPR призначена для фотографування структур сонячної корони і внутрішньої частини геліосфери. Але, як це часто буває в міжпланетних місіях, вченим удалося знайти для цього інструменту додаткове застосування. Зокрема, він використовувався для дослідження комети C/2020 F3 (NEOWISE) і допоміг підтвердити давнє припущення про існування пилового хвоста у астероїда Фаетон (3200 Phaethon).

Крім того, PSP регулярно фотографує планети Сонячної системи. Саме це сталося 7 червня 2020 року, коли він пройшов черговий перигелій своєї орбіти. На той момент космічний апарат знаходився у 18,8 млн км від сонячної поверхні і в 158 млн км від Землі. Вивчаючи знімки, зроблені в той день, вчені з’ясували, що зонду вдалося створити своєрідний «сімейний портрет» шести планет Сонячної системи, сфотографувавши Марс, Сатурн, Юпітер, Венеру, Землю і Меркурій.

Примітно, що на знімках PSP найближча до Сонця планета Меркурій виглядає найвіддаленішою від диска світила. Це пов’язано з кутом зйомки, а також взаємним розташуванням планет і космічного апарата.

За матеріалами: http://parkersolarprobe.jhuapl.edu