Сонячний зонд Parker знову став найшвидшим у світі

27 вересня космічний зонд Parker Solar Probe (PSP) 17-й раз пройшов перигелій своєї орбіти. Під час цього маневру апарат оновив рекорди швидкості та мінімальної відстані до сонячної поверхні.

Parker Solar Probe в уявленні художника. Джерело: NASA

PSP був запущений у 2018 році. Він призначений для вивчення верхнього шару сонячної атмосфери, який називається короною, і процесів, що відбуваються в ній. Щоб досягти цієї мети, фахівці NASA побудували орбіту зонда таким чином, щоб під час проходження перигелію зонд нібито «пірнав» усередину корони, після чого передавав інформацію на Землю.

У процесі виконання своєї місії PSP поступово скорочує свою відстань до Сонця. Це досягається шляхом виконання серії гравітаційних маневрів біля Венери. Вони дають змогу зменшувати перигелій орбіти зонда.

Останній подібний маневр відбувся в серпні 2023 року, коли PSP пролетів на відстані 3900 км від Венери. Цей маневр дав змогу зменшити перигелій апарата до всього 7,26 млн км. Для порівняння, Меркурій ніколи не наближається до Сонця ближче ніж на 46 млн км. Коли 27 вересня зонд пронісся поруч із зорею, його швидкість становила 176,5 км/c щодо Сонця, що теж стало новим рекордом для космічної техніки.

PSP успішно пережив рекордне зближення та підтвердив, що всі його системи працюють у штатному режимі. Ретрансляція всіх зібраних даних почнеться після того, як автоматичний розвідник віддалиться від Сонця на безпечну відстань.

Варто зазначити, що це не останній рекорд місії. У листопаді 2024 року PSP виконає фінальний гравітаційний маневр біля Венери. Він виведе зонд на остаточну орбіту, перигелій якої буде проходити на відстані всього в 6,2 млн км від поверхні Сонця.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine