Росія погрожує збивати американські комерційні супутники

Росія може розглядати, як свої «законні цілі» для ударів американські комерційні супутники, які використовуються для допомоги Україні. Про це заявив Костянтин Воронцов. Він є заступником директора департаменту з нерозповсюдження та контролю озброєння МЗС РФ, його заява прозвучала на засіданні першого комітету Генасамблеї ООН.

Протисупутникова зброя (концепт). Джерело: Getty Images

Росія стверджує, що використання цивільних супутників суперечить Договору про космос, «що передбачає виключно мирне використання космічного простору, і має бути рішуче засуджено міжнародною спільнотою». Відповідно, вона залишає за собою право для «удару у відповідь».

Російські загрози насамперед спрямовані на супутники системи глобального супутникового інтернету Starlink, а також апарати таких компаній як Planet Labs та Maxar. Їхні знімки регулярно публікуються ЗМІ та демонструють сліди воєнних злочинів на окупованих територіях.

В той самий час, попри всю гучність подібних заяв, варто розуміти, що це не більш ніж черговий інформаційний блеф, насамперед розрахований на створення відповідного загрозливого фону, щоб примусити західні країни перестати допомагати Україні.

Безумовно, росія має здатність збити супутник на орбіті, що було продемонстровано наприкінці минулого року. Однак її технічні можливості абсолютно несумісні з кількістю мішеней. Planet Labs та Maxar мають сотні супутників, а угруповання Starlink й зовсім налічує понад дві тисячі дієвих апаратів. Навіть якщо росія і знищить кілька комерційних супутників, це ніяк не позначиться на їх угрупованнях. При цьому, такими діями москва ще більше погіршить своє становище на міжнародній арені і має всі шанси отримати «удар у відповідь» по своєму супутниковому угрупованню. На відміну від тих же Starlink та Maxar, воно набагато менше і його буде набагато складніше відновити через санкції.

За матеріалами https://www.eurointegration.com.ua

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск
Вчені з’ясували, чому марсіанський ґрунт має таку кірку
Космічний апарат Hera надіслав моторошні знімки Землі з відстані 2 млн км
Приховані світи: скільки екзопланет ховається у відомих системах
Прощальний танець: місія Hera зазнімкувала Землю та Місяць, які віддаляються
Проліт астероїда Апофіс повз Землю викличе сейсмічні поштовхи та зсуви
NASA відновлює виходи у відкритий космос після піврічної заборони
Спостереження виявляють сотні можливих надгігантських зір у двох сусідніх галактиках