Польоти мільярдерів у космос заради розваги «вбивають» атмосферу Землі

Мільярдери Джефф Безос та Річард Бренсон відкрили для людства еру космічного туризму зі своїми місіями Blue Origin та Virgin Galactic. Це чудово, адже тепер кожен, кому не шкода витратити кілька десятків чи сотень мільйонів доларів, зможе опинитися на кордоні з космосом та відчути трихвилинну невагомість, спостерігаючи за Землею з висоти 85-100 кілометрів. Але є й зворотний бік медалі: ці «розваги мільярдерів» згубно впливають на атмосферу планети.

Blue Origin
За 11 хвилин польоту Blue Origin виділяється не менш ніж  75 тонн вуглецю на пасажира

У Доповіді про світову нерівність дослідники перевірили шкідливі викиди в атмосферу та знайшли катастрофічну прірву між тими, хто створює парникові гази, й тими, хто найбільше страждає від них. Було виявлено, що один туристичний політ до кордону з космосом виділяє більше вуглекислого газу, ніж більшість населення світу за все своє життя.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

«Можливо, найяскравішою ілюстрацією крайнього забруднення довкілля, пов’язаного з нерівністю добробуту останніми роками, є розвиток індустрії космічних подорожей», йдеться у звіті. «За 11 хвилин польоту виділяється не менш ніж 75 тонн вуглецю на пасажира. При цьому близько одного мільярда людей викидають менше однієї тонни вуглецю на людину на рік».

Доповідь не називає конкретних імен «винуватців» забруднення. Але, як зазначили в Gizmodo, розрекламований космічний політ Джеффа Безоса у липні якраз вписується в озвучені критерії. Щоразу, коли ракета Blue Origin стартує у короткий суборбітальний політ, вона виділяє більше вуглецю, ніж більшість людей генерує парникові гази своєю діяльністю за 70-75 років.

Звичайно, всі ми намагаємося зробити нашу планету чистішою. Урядові ініціативи та громадські організації привчили безліч людей у ​​розвинених країнах дбайливіше ставитися до екології, наприклад, сортуючи сміття, купуючи електромобілі або зовсім пересідаючи на велосипеди, відмовившись від особистого авто. Однак, як би не намагалася одна конкретна людина зробити планету чистішою, вона ніколи не компенсує ті викиди, які створюють туристичні подорожі в космос.

Нагадаємо, що внаслідок підвищення температури Земля почала стрімко тьмяніти.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів