Покращений ChatGPT допоможе астронавтам керувати космічними кораблями

Людство має дещо упереджену недовіру до штучного інтелекту в космосі. І зокрема завдяки кінематографу, а саме фільму «2001: Космічна одіссея» про штучний інтелект, який повстав проти астронавтів. Утім, NASA налаштована більш оптимістично, та вбачає у штучному інтелекті помічника, як у фільмі «Інтерстеллар». Використання роботів має великі переваги як для пілотованих, так і для безпілотних космічних місій. З цією метою NASA розробляє систему, яка дозволить астронавтам виконувати маневри, проводити експерименти та інші дії, використовуючи природно-мовний інтерфейс, аналогічний ChatGPT, повідомляє The Guardian.

Ілюстрація космічної станції Lunar Gateway навколо Місяця у 2024 році
Ілюстрація майбутньої космічної станції Lunar Gateway навколо Місяця. Зображення: Wikipedia

Докторка Лариса Сузукі, яка виступала на конференції IEEE, присвяченій космічному зв’язку наступного покоління, пояснила, як саме відбуватиметься взаємодія. «Ідея полягає в тому, щоб забезпечити можливість спілкуватися з космічними апаратами, які зможуть повідомляти нам про відкриття, які вони роблять у Сонячній системі та за її межами, а також про будь-які проблеми, які виникають. Це вже не наукова фантастика, а реальність», — пояснила Лариса Сузукі.

NASA планує впровадити цю систему на Lunar Gateway — орбітальній космічній станції, яка обертатиметься навколо Місяця та підтримуватиме місію NASA Artemis. Ця система буде використовувати природно-мовний інтерфейс, що дозволить астронавтам отримувати поради щодо експериментів або виконувати маневри без необхідності занурюватися у складні інструкції.

На спеціальній сторінці, яка закликає малий бізнес підтримати Lunar Gateway, NASA зазначає, що для управління різними системами, навіть коли вони не зайняті, потрібні технології штучного інтелекту та машинного навчання. Це включає автономні операції з науковими вантажами, призначення пріоритетів передавання даних, управління шлюзом та автономні операції.

Наприклад, Сузукі описує сценарій, у якому система автоматично виправляє помилки та покращує перешкоди під час передавання даних, а також допомагає з орієнтуванням у просторі космосу.

Раніше ми повідомляли про те, як Google втратив 100 млрд доларів через питання про James Webb.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn
Суперземлі не можуть виникати біля зір із низькою металічністю
Дует гігантів: Hubble зазнімкував пару надмасивних чорних дір
Нейромережа Inception наблизила науковців до розгадки природи темної матерії
На орбіті: запуск місії Polaris Dawn завершився успіхом