Астронавтам в оренду: Axiom Space представляє скафандр для місії Artemis III

15 березня під час презентації у Космічному центрі Х’юстона в Техасі був представлений прототип комерційного скафандра Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU), у якому будуть висаджуватись на Місяць астронавти у межах третьої місії Artemis. На відміну від культового одягу від NASA, який носили астронавти Apollo понад 50 років тому, новий скафандр виготовлений приватною фірмою Axiom Space, що надає космічні послуги для аерокосмічної адміністрації.

AxEMU
Прототип скафандра Artemis III, AxEMU. Хоча для цього прототипу використовується темно-сірий матеріал, остаточна версія буде повністю білою. Авторство: Axiom Space

«Ми продовжуємо спадщину NASA, розробляючи вдосконалений скафандр, який дозволить астронавтам безпечно та ефективно працювати на Місяці. Скафандр для Artemis III від Axiom Space буде готовий протистояти складним викликам південного полюса Місяця та допоможе розширити наше розуміння супутника Землі, щоб згодом забезпечити тривалу присутність там колоністів», — заявив Майк Саффредіні, президент і генеральний директор Axiom Space.

Axiom Space
Прототип скафандра AxEMU. Фото: Axiom Space

NASA має контракт з Axiom на суму 1,26 млрд доларів, з яких 228,5 млн витратили на створення скафандрів нового покоління для агенції в межах місії Artemis III. Костюм був створений на основі прототипу xEMU, розробленого інженерами Космічного центру Джонсона NASA в Х’юстоні. Новий скафандр Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU) забезпечує підвищену гнучкість, кращий захист від суворого середовища та спеціалізовані інструменти для задоволення дослідницьких потреб і розширення наукових досліджень. Для створення AxEMU були залучені галузеві експерти з Air-Lock, Arrow Science and Technology, David Clark Company, Paragon Space Development Corporation, Sophic Synergistics і APT Research.

AxEMU
Прототип скафандра AxEMU для Artemis III. Фото: Axiom Space

Дизайн скафандра був створений у співпраці з Естер Маркіз, художницею по костюмах популярного науково-фантастичного шоу Apple TV For All Mankind. Фінальні скафандри Axiom матимуть білий зовнішній шар, щоб відбивати тепло, захищаючи астронавтів від екстремально високих температур під час сонячного дня. Щоб приховати фірмові елементи костюма, прототип був прикрашений логотипом Axiom і фірмовими кольорами компанії: синім, чорним і оранжевим.

«Наша команда експертів готова надати NASA скафандр наступного покоління. Ми ретельно врахували багаторічні уроки та використали цей досвід, щоб створити скафандр для Місяця і для наших майбутніх клієнтів», — сказав Марк Грілі, керівник програми EVA з Axiom Space.

Axiom Space буде надавати костюми аерокосмічній адміністрації в оренду. Окрім комплектування скафандрів AxEMU, серед інших послуг Axiom Space також забезпечить системне навчання та підтримку операцій у режимі реального часу для NASA.

Раніше ми повідомляли про те, як Axiom Space побудує комерційний модуль для МКС.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine