Чим цікавий третій сезон «Заради всього людства»

У п’ятницю, 12 серпня, відбулася прем’єра останньої, десятої серії третього сезону серіалу «Заради всього людства». В ньому йдеться про альтернативний світ, де космічні перегони США та СРСР не завершились 1969 року. Цього разу дія відбувається в середині 1990-х і герої летять на Марс.

Події третього сезону переважно відбуваються на Марсі
У третьому сезоні «Заради всього людства» герої летять на Марс

«Заради всього людства»

Науково-фантастичний серіал «Заради всього людства» вперше вийшов на сервісі Apple TV восени 2019 року. Його назва є відсиланням до тексту меморіальної таблички, прикріпленої до посадкового ступеня Apollo 11, яка лишилася на поверхні нашого природного супутника.

Напис звучить так: «Тут люди з планети Земля вперше ступили на Місяць у липні 1969 р. н.е. Ми прийшли з миром заради всього людства». Але у серіалі, дія якого розпочинається саме цього року, цієї таблички немає. В тутешній альтернативній реальності на поверхню супутника нашої планети першими ступили радянські космонавти.

Першими у «Заради усього людства» на Місяці висадилися радянські космонавти
Радянський прапор на Місяці — це не пропаганда, а зав’язка сюжету

У зв’язку з цим космічні перегони, що в нашому світі тривали всі 1960-ті роки, не закінчилися висадкою на Місяць — у серіалі вони тривали й у наступні десятиліття. З одного боку, це примусило NASA діяти сміливіше. Замість зупинки досліджень нашого природного супутника почалося його активне використання. З іншого — миром і благом усього людства у цьому космосі й не пахне.

Вигадка та реальність

Головною особливістю серіалу є вдале поєднання реалізму та вигадки. Зображений світ не умовний, як часто буває у фантастиці, а максимально наближений до реальності. Події відбуваються не тільки в космосі, але й на Землі. І це — дійсно Сполучені Штати у другій половині XX століття.

В реальності жодної жінки в екіпажі Apollo не було
В реальності жодної жінки в екіпажі Apollo не було, але скафандри були саме такі

Центр управління польотами NASA змінюється так, як він змінювався впродовж тієї епохи, персонажі носять одяг та їздять на авто, що відповідають своєму часу. Навіть суспільні конфлікти, що вирують навколо них, відображають реальний стан справ.

Але поступово історія дедалі сильніше відрізняється від реальної. NASA починає готувати жінок як астронавтів на десятиліття раніше. На Місяці ще на початку 1970-х знаходять водяну кригу і починають будувати базу. Але відносини з СРСР дуже напружені, тому програма «Союз-Апполон» реалізується на сім років пізніше.

У 1980-х на Місяць починають літати кораблі Space Shuttle. Найновіша їхня модель уже оснащена плазмовим двигуном, який у нашому світі так і не дістався орбіти. А на поверхні нашого супутника спалахує збройний конфлікт між СРСР та США.

Озброєні астронавти на Місяці у «Заради усього людства»
Озброєні астронавти на Місяці

Третій сезон

У третьому сезоні події відбуваються в альтернативних 1990-х. І вони ще сильніше відрізняються від нашого світу, ніж усе, що відбувалося в серіалі досі. Горбачову в СРСР таки вдалося завершити перебудову, тож космічні перегони тривають. У США ж у 1992 році замість Білла Клінтона перемогу на президентських виборах отримала жінка, до того ж колишня астронавтка.

Тим часом підкорення Місяця прискорило розвиток космічної науки. Вчені таки реалізували термоядерний синтез, який у нас досі не можуть довести до пуття навіть за допомогою штучного інтелекту. Своєю чергою, це активізувало приватне освоєння космосу, і перші стартапи у цій галузі з’явилися ще наприкінці 1980-х.

Одним із них стала корпорація «Геліос», що видобуває на Місяці гелій-3. Це надало людям багато дешевої чистої енергії, але залишило купу нафтовиків без роботи. Крім того, став реальністю ще один проєкт, який насправді так і не був здійснений, — космічний готель.

Космічний корабель «Фенікс»
Космічний корабель для польоту на Марс

Але все це — лише початок сезону, адже у космічних перегонах з’явилася нова мета — Марс. До нього стартують одразу три експедиції. Цікаво, що при цьому всі три кораблі, що летять до Червоної планети, мають назви автоматичних зондів, які літали туди у 1990-ті та 2000-ні чи принаймні планувалися до запуску.

Третій сезон вийшов достатньо динамічним. Несподівані та драматичні події у ньому відбуваються до останніх хвилин останньої серії. Спричиняють їх як дії підступних росіян, так і зовсім несподівані фактори, такі як американські громадяни, що вирішили нашкодити власному космічному агентству.

У будь-якому разі третій сезон не є завершенням історії. Вже відомо, що серіал отримає продовження, але коли варто очікувати на нього — поки не розголошують. Судячи з останньої серії, події відбуватимуться вже у перші роки XXI століття.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine