На цьому знімку можна побачити частину антен, що складають гігантську антенну решітку комплексу радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array). Вони встановлені на високогірному плато Чахнатор, розташованому на півночі Чилі в пустелі Атакама.
Комплекс ALMA складається з 66 антен. 54 з них мають діаметр 12 м, ще 12 — діаметр 7 м. Вони не є стаціонарними та можуть встановлюватися на різні майданчики, розташовані на відстані до 16 км один від одного. Для їхнього транспортування по плато використовується два 20-метрових тягачі.
Наразі ALMA є найпотужнішим і найдорожчим із коли-небудь побудованих радіоінтерферометрів. Астрономи використовують комплекс для вивчення регіонів активного зореутворення, протопланетних дисків, деяких об’єктів Сонячної системи, а також галактик, розташованих на самому краю спостережуваного Всесвіту.
У момент знімання комплекс займався спостереженнями Чумацького Шляху. У небі над ALMA можна побачити кілька знайомих об’єктів: астеризм Південний Хрест (угорі праворуч від найближчої антени) і туманність Кіля (ще трохи правіше). Зелене підсвічування телескопів є їхнім стандартним елементом. Але на знімку воно надає їм якогось «позаземного» відтінку. Зображення комплексу було отримано фотоамбасадором ESO Петром Горалеком (Petr Horálek).
За матеріалами https://www.eso.org