Південна Корея запустила першу міжпланетну місію, а атмосфера Землі «закипіла» після виверження підводного вулкана: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин за тиждень: Поверхня астероїда Бенну виявилася схожою на басейн із пластиковими кульками, а ми розповідаємо, як Китай підкорює Місяць.

NASA та приватні компанії запевняють, що заміну МКС запустять вчасно

Заміна Міжнародної космічної станції (МКС) у вигляді комерційних орбітальних станцій буде готова вчасно. Так стверджують представники NASA, Axiom Space, Sierra Space і Nanoracks. У Northrop Grumman заявляють, що все буде залежати від ринку. На тлі погроз росії вийти з проєкту МКС посилилися побоювання, що запланована заміна у вигляді приватних орбітальних проєктів не буде вчасно запущена у космос. Принаймні у NASA сподіваються не залишитися без цього партнера після 2024 року.

Астероїд Бенну порівняли з басейном із пластиковими кульками

Близькоземний астероїд Бенну виявився сповненим сюрпризів. Згідно з останніми дослідженнями вчених NASA, його поверхня схожа на басейн із пластиковими кульками. Нове відкриття сталося після того, як американська аерокосмічна адміністрація успішно зібрала зразки речовини астероїда апаратом OSIRIS-REx у жовтні 2020 року.

«Ми вважали, що Бенну схожий на скелю, але насправді всередині він майже порожній, ніби басейн із пластиковими кульками», — пояснив Кевін Волш, член наукової групи OSIRIS-REx з Південно-західного науково-дослідного інституту в Боулдері (штат Колорадо).

«Данурі»: перша міжпланетна місія Південної Кореї

У ніч із 4 на 5 серпня з космодрому на мисі Канаверал відбувся пуск ракети Falcon 9. Вона відправила до Місяця зонд «Данурі» — першу в історії міжпланетну місію Південної Кореї. 

Розробка проєкту першої південнокорейської міжпланетної місії розпочалась у середині минулого десятиліття. Її метою є Місяць. Спочатку вона мала позначення KPLO (Korea Pathfinder Lunar Orbiter), але нещодавно отримала власне ім’я «Данурі», що можна перекласти як «насолоджуйтесь Місяцем».

https://youtu.be/Uq4j05KvTRA

Атмосфера Землі «закипіла» від виверження вулкана Тонга

Вчені отримали дивовижні кадри виверження підводного вулкана Тонга, відзняті з космосу. За даними супутника NASA, це виверження було одним із найпотужніших на планеті та викинуло високо в атмосферу таку величезну кількість водяної пари, що вона тимчасово нагріла поверхню Землі. Шлейф пари досяг висоти 53 км. Води в ньому було достатньо, щоб наповнити 58 тисяч олімпійських басейнів, що складає 10% вологи, яка взагалі присутня в атмосфері. 

Червоний Місяць. Як Китай освоює супутник нашої планети (стаття)

Китайський підхід помітно відрізняється від дій більшості інших космічних гравців, що відправляли апарати до Місяця у межах спільних програм із вивчення Сонячної системи. Для Піднебесної природний супутник Землі є пріоритетною метою. За останні роки КНР відправила до нього п’ять дослідницьких апаратів із двома місяцеходами, один ретранслятор і два мікросупутники. Це більше, ніж загальна кількість «лунників», запущених за цей же період усіма іншими країнами, разом узятими. Й найближчим часом цей перелік буде лише поповнюватися. Тож саме час поговорити про те, як КНР планомірно підкорює Місяць, та про її плани на найближче майбутнє.

Читайте у попередньому дайджесті: Школярі надрукували будинок, що вміститься в ракету Starship, а астрономи знайшли пояснення відсутності кілець у Юпітера: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine