«Данурі» вирушив до Місяця

У ніч із 4 на 5 серпня з космодрому на мисі Канаверал відбувся пуск ракети Falcon 9. Вона відправила до Місяця «Данурі» — першу в історії південнокорейську міжпланетну місію.

Пуск ракети Falcon 9 з апаратом «Данурі». Джерело: SpaceX

Пуск Falcon 9 пройшов у штатному режимі. Після відділення, перший ступінь з бортовим номером B1052, здійснила успішну посадку на автономну баржу в Атлантичному океані (для неї це був уже шостий політ у космос). Другий ступінь, вивів «Данурі» на траєкторію польоту до Місяця. Минулий пуск став 34 місією SpaceX у 2022 році. Для порівняння, за весь 2021 компанія здійснила 31 космічний запуск.

Після відокремлення від Falcon 9, «Данурі» успішно розгорнув сонячні батареї та встановив контакт із Землею. Тепер переліт апарата триватиме 4,5 місяці. Такий тривалий термін пояснюється тим, що «Данурі» рухається балістичною перехідною траєкторією, яка дозволить заощадити паливо, необхідне для його подальшої роботи.

Якщо все пройде за планом, «Данурі» вийде на селеноцентричну орбіту 16 грудня 2022 року. У його завдання входить знімання можливих місць посадки майбутніх південнокорейських місій, розвідка корисних копалин та експеримент із космічного зв’язку, з використанням відмовостійкої мережевої технології. Ще одна цікава мета «Данурі» — знімання вічно затінених місячних кратерів, на дні яких, як вважається, знаходяться поклади льоду.

Апарат “Данурі” (концепт). Джерело: KARI

Місія «Данурі» розрахована на номінальний термін роботи в один рік. Її успіх дозволить Південній Кореї розпочати наступний етап своєї місячної програми, який передбачає висадку ровера. На цей час, подія запланована на 2025 рік.

Докладніше про основні завдання та технічне влаштування апарата «Данурі» ви можете дізнатися з нашого матеріалу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine