Астероїд Бенну порівняли з басейном із пластиковими кульками

Навколоземний астероїд на ім’я Бенну виявився сповненим сюрпризів. За останніми дослідженнями вчених NASA, його поверхня схожа на басейн з пластиковими кульками. Нове відкриття сталося після того, як аерокосмічна адміністрація успішно зібрала зразки апаратом OSIRIS-REx з астероїда у жовтні 2020 року.

Астероїд Бенну
Астероїд Бенну. Фото: NASA

«Ми вважали, що Бенну схожий на скелю, але насправді всередині він майже порожній, ніби басейн із пластиковими кульками», — пояснив Кевін Волш, член наукової групи OSIRIS-REx з Південно-західного науково-дослідного інституту в Боулдері, штат Колорадо.

Бенну — це астероїд із купи уламків у формі дзиґи, що складається з каменів, зв’язаних між собою силою тяжіння. Завширшки він приблизно 500 метрів. Під час історичного збору проб космічний апарат OSIRIS-REx занурився на 0,5 м у поверхню астероїда. Вона складалася з нещільно упакованих частинок, які не дуже надійно зв’язані між собою. Якби космічний корабель вчасно не запустив двигун для швидкого відльоту, він міг би повністю зануритися в астероїд.

«До того моменту, як ми запустили двигуни, щоб покинути поверхню, ми все ще занурювалися в астероїд. Можливо, OSIRIS-REx занурився б ще глибше всередину астероїда, що водночас захопливо і страшно», — сказав співавтор дослідження Патрік Мішель, вчений OSIRIS-REx і директор із досліджень у Національному центрі наукових досліджень обсерваторії Лазур в Ніцці, Франція.

На цьому зображенні показано, як астероїд Бенну викидає частинки каменю зі своєї поверхні 19 січня 2019 року
Бенну викидає частинки каменю зі своєї поверхні 19 січня 2019 року

На щастя, космічний корабель і його цінний зразок повертаються на Землю. NASA має отримати зразок з астероїда Бенну у вересні 2023 року.

Раніше ми повідомляли про те, як Сонце здатне викликати передчасне «старіння» астероїдів.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine