Підписаний перший контракт на пуск української ракети з Канади

Голова компанії Maritime Launch Services (MLS) Стівен Матьє заявив про підписання першого контракту на пуск української ракети «Циклон-4М» з нового комерційного космодрому, який буде побудований на атлантичному узбережжі Канади. Першим клієнтом космопорту стала Nanoracks. Вона підписала пусковий контракт на суму 45 млн доларів.

Центр управління польотами у новому канадському космодромі (концепт). Джерело: Maritime Launch Services

Про плани створення космодрому в Канаді для пусків ракети «Циклон-4М» вперше оголосили ще 2018 року. Але лише зараз учасникам проєкту вдалося врегулювати всі бюрократичні питання та отримати дозвіл на будівництво пускового майданчика. Створенням космодрому займається канадська компанія MLS, фінансування здійснюється її власними коштами та завдяки приватним інвестиціям.

18 листопада у Галіфаксі пройшла презентація, в якій взяли участь голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань, а також голова Канадської космічної агенції Ліса Кемпбелл. Наступного дня відбулася урочиста церемонія закладання першого каменю майбутнього пускового майданчика.

Ракета «Циклон-4М»

Ракета «Циклон-4М» розробляється КБ «Південне» з 2017 року. Вона розрахована на виведення до 5 т вантажу на низьку навколоземну орбіту та до 3,35 т на сонячно-синхронну. Як перший ступінь нового носія використовуватиметься перший ступінь ракети «Зеніт-2», як другий ступінь — третій ступінь ракети «Циклон-4». Наразі дебютний пуск «Циклон-4М» із Канади запланований на кінець 2023 року.

Ракета «Циклон-4М» на стартовому майданчку (концепт). Джерело: Space.com

Компанія Nanoracks

Компанія Nanoracks відома створенням малих супутників та постачанням обладнання для орбітальних експериментів. Також вона розробила шлюзовий модуль Bishop, який був доставлений на МКС минулого року. Нещодавно Nanoracks представила проєкт власної космічної станції, над створенням якої працюватиме разом із Lockheed Martin та Voyager Space.

За матеріалами https://www.cbc.ca