Відео дня: знесення стартового комплексу 17

Відео про космос Новини космосу

12 липня фахівці американських ВПС підірвали дві пускові вежі стартового комплексу 17 (SLC-17) на мисі Канаверал. Вони були зведені 1956 року. Спочатку вежі використовували для пусків балістичних ракет Thor.

Після переобладнання комплексу, їх змінили ракети сімейства Delta. Саме з SLC-17 у космос вирушили багато знакових місій. Серед них міжпланетні станції ICE, MESSENGER, Dawn і GRAIL, марсоходи Sojourner, Spirit та Opportunity, а також телескопи Kepler і Spitzer.

У 1997 році SLC-17 пережив серйозний інцидент, коли пущена ракета вибухнула через 13 секунд після відриву від стартового столу. Уламки завдали ушкоджень як самому комплексу, так і припаркованим поруч із ним автомобілям і трейлерам співробітників.

У 21 столітті комплекс обслуговував виключно легкий носій Delta II. SLC-17 прийняв останній пуск у 2011 році. Після цього комплекс простоював. Зрештою, ВПС віддали цю територію в оренду приватній фірмі Moon Express, що займається розробкою місячного спускового апарата. Оскільки призначені для Delta II пускові вежі виявилися непотрібними компанії, було ухвалено рішення знести їх.

Що стосується Delta II, то її витіснили з ринку дешевші носії. Остання зібрана ракета буде пущена у вересні цього року з бази Ванденберг. Після цього її стартовий майданчик передадуть у розпорядження приватної компанії Firefly Aerospace.

За матеріалами https://spaceflightnow.com