Відео дня: знесення стартового комплексу 17

12 липня фахівці американських ВПС підірвали дві пускові вежі стартового комплексу 17 (SLC-17) на мисі Канаверал. Вони були зведені 1956 року. Спочатку вежі використовували для пусків балістичних ракет Thor.

Після переобладнання комплексу, їх змінили ракети сімейства Delta. Саме з SLC-17 у космос вирушили багато знакових місій. Серед них міжпланетні станції ICE, MESSENGER, Dawn і GRAIL, марсоходи Sojourner, Spirit та Opportunity, а також телескопи Kepler і Spitzer.

У 1997 році SLC-17 пережив серйозний інцидент, коли пущена ракета вибухнула через 13 секунд після відриву від стартового столу. Уламки завдали ушкоджень як самому комплексу, так і припаркованим поруч із ним автомобілям і трейлерам співробітників.

У 21 столітті комплекс обслуговував виключно легкий носій Delta II. SLC-17 прийняв останній пуск у 2011 році. Після цього комплекс простоював. Зрештою, ВПС віддали цю територію в оренду приватній фірмі Moon Express, що займається розробкою місячного спускового апарата. Оскільки призначені для Delta II пускові вежі виявилися непотрібними компанії, було ухвалено рішення знести їх.

Що стосується Delta II, то її витіснили з ринку дешевші носії. Остання зібрана ракета буде пущена у вересні цього року з бази Ванденберг. Після цього її стартовий майданчик передадуть у розпорядження приватної компанії Firefly Aerospace.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски