12 липня NASA оприлюднить перші кольорові фото, зроблені космічним телескопом James Webb (JWST). За день до оприлюднення знімків аерокосмічна адміністрація опублікувала список небесних цілей, які були сфотографовані телескопом. Цілі включають галактики, туманності та гігантську планету за межами нашої Сонячної системи.
Щоб отримати свої перші зображення, James Webb спостерігав за цільовими об’єктами та областями космосу впродовж 120 годин. Досі ми не знали багато про те, якими будуть перші зображення JWST. Лише були деякі натяки без подробиць. Томас Зурбухен, помічник адміністратора NASA з науки, повідомив, що суспільство побачить світло, відбите від атмосфери планети за межами нашої Сонячної системи. Адміністратор NASA Білл Нельсон запевнив, що другою фотографією буде найглибше зображення Всесвіту, яке коли-небудь було зроблене.
Тепер ми можемо вивчити ці напрямки глибокого космосу, перш ніж побачити їх у яскравих деталях. Список цілей був обраний міжнародною командою з NASA, Європейського космічного агентства (ESA), Канадського космічного агентства та Наукового інституту космічного телескопа, який контролює JWST.
Деякі з цілей ми вже бачили раніше завдяки зображенням, зробленим попередником James Webb — космічним телескопом Hubble. Але дзеркало JWST втричі ширше, ніж у «ветерана» Hubble. У порівнянні з зображеннями Hubble, знімки JWST мають бути дуже детальними.
Список цілей James Webb, наданий NASA
Туманність Кіля. Це одна з найбільших і найяскравіших туманностей на небі, розташована на відстані приблизно 7600 світлових років від нас у південному сузір’ї Кіля. Туманності — це зоряні ясла, де утворюються світила. Туманність Кіля є домом для багатьох масивних зір у кілька разів більших за Сонце.
WASP-96b (спектр). Це гігантська планета за межами нашої Сонячної системи, яка складається переважно з газу. Планета, розташована на відстані майже 1150 світлових років від Землі, обертається навколо своєї зорі кожні 3,4 дня. Вона має приблизно половину маси Юпітера, а про її відкриття оголосили 2014 року.
Туманність Кільце. Ця емісійна туманність, відома як NGC 6720 та Мессьє 57, — хмара газу, що оточує зорю, яка помирає. Її діаметр складає майже 0,5 світлового року, розташована вона на відстані приблизно 2 тисячі світлових років від Землі.
Квінтет Стефана. Це група з п’яти галактик, що розташовані приблизно за 290 млн світлових років від нас у сузір’ї Пегаса. Квінтет відомий тим, що став першою компактною групою галактик, коли-небудь відкритою 1877 року. Чотири з п’яти галактик у квінтеті замкнені в космічному танці повторюваних близьких зіткнень.
SMACS 0723. Масивні скупчення галактик на передньому плані збільшують і спотворюють світло об’єктів позаду них, дозволяючи глибоко бачити як надзвичайно далекі, так і слабкі популяції галактик.
NASA збирається оприлюднити зображення 12 липня о 17:30 за київським часом. І від них точно захопить дух.
Нагадаємо, що James Webb у перший рік своєї роботи досліджуватиме чорну діру в центрі Чумацького Шляху.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ ustmagazine