Марсохід Perseverance почав відбирати проби з дельти річки, яка колись впадала у кратер Єзеро. Ці проби будуть законсервовані та пізніше доправлені на Землю для пошуку в них слідів життя.
Perseverance почав шукати життя на Марсі
28 травня марсохід Perseverance взяв першу пробу ґрунту в дельті стародавньої річки біля кратера Єзеро. З лютого 2021 року, коли марсохід здійснив посадку, цей момент був ключовим у його місії.
За 15 останніх місяців він проїхав кілька кілометрів дном кратера. Воно виявилося вкритим вулканічними породами, що дозволило його датувати за ізотопним складом. Нарешті, у квітні цього року марсохід дістався дельти річки, яка мільярди років тому впадала у западину, яка тоді була заповнена водою.
Ця дельта складена осадовими породами, тож вчені сподіваються знайти тут якщо не рештки організмів, то речовини, які без їхньої участі утворитися не могли.
Дослідження лише починаються
Дельта розташована приблизно на 40 метрів вище за дно кратера. Perseverance узяв пробу з найнижчого, а значить, найстарішого шару гірських порід. Далі він пройде вгору, оцінюючи, де краще брати зразки, а потім повернеться на шляху, роблячи все нові та нові проби.
Але одразу результатів очікувати не варто. Зразки, які мають форму плоских циліндрів діаметром 5 см, будуть законсервовані та чекатимуть на апарат, який забере їх з Марса та привезе на Землю.
Запуск місії Mars Sample Return планується на кінець 2020-х. Саме для неї Perseverance збирає та консервує зараз зразки. Очікується, що в земні лабораторії вони потраплять не раніше 2031 року. Найімовірніше, що остаточне розв’язання питання про життя на Марсі станеться не раніше цього часу.
За матеріалами www.nature.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine