Perseverance побив 17-річний рекорд на Марсі

Марсохід NASA Perseverance побив рекорд. Апарату вдалося здійснити найдовшу подорож за один сонячний день на Марсі. За цей час він подолав 245,76 м поверхнею планети. Епічна подорож побила рекорд, встановлений Opportunity. 17 років тому. У березні 2005-го, марсохід подолав трохи більше 228 м за один сонячний день. На Червоній планеті доба триває приблизно 40 хвилин довше, ніж Землі.

NASA відзначила рекордний заїзд публікаціями у Twitter.

Perseverance, що ефектно приземлився на Марсі рік тому, досліджує поверхню в пошуках ознак давнього життя. Він також збирає зразки породи для повернення на Землю та проводить дослідження, щоб допомогти здійснити першу пілотовану місію на Червону планету. Хоча точна дата для цього конкретного проєкту ще не встановлена.

Автонавігація Perseverance

Найдосконаліший на сьогодні марсохід NASA також побив власний рекорд найдовшого шляху за автонавігацією (AutoNav). Perseverance — це перший марсохід із подібною функцією. Вона дозволяє шестиколісному роверу безпечно перетинати марсіанську поверхню в автономному режимі. 3D-карти та спеціально розроблене програмне забезпечення допомагають йому уникати перешкод на кшталт валунів чи рихлого піску.

NASA Perseverance
Марсохід NASA Perseverance

AutoNav також дозволяє Perseverance рухатися швидше, ніж якби маршрут планували люди. Ручна маршрутизація може обмежити марсохід 200 метрами на день, тоді як автономне керування дозволяє йому проїхати до 120 м всього за одну годину. Для порівняння, інший марсохід NASA — Curiosity — наразі рухається зі швидкістю не більше 20 м/год, оскільки у нього немає функції автоматичного керування.

Прискорений пошук свідчень життя на Марсі

NASA посадила Perseverance у кратер Єзеро. Це район висохлого дна стародавнього озера, яке, на думку вчених, дає найкращі шанси виявити докази життя в минулому. Діаметр кратера становить приблизно 45 км, тож Perseverance має багато місця, щоб досліджувати місцевість.

Наявність цієї додаткової швидкості означає, що команда може швидше переміщати Perseverance між цікавими місцями, що дозволяє проводити більше досліджень за коротший проміжок часу.

Нагадаємо, що раніше Perseverance терміново припинив збір зразків на Марсі. З’ясувалося, що проблемою виявилося дрібне каміння, що застрягло у нього всередині. Після того, як ровер «виплюнув» це каміння, він зміг безпечно продовжити дослідницьку місію.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли