Perseverance здійснив успішну посадку на Марс

Ровер Perseverance здійснив успішну посадку на Марс. Посадковий модуль місії Mars 2020 доправив його на дно 49-кілометрового кратера Єзеро в північній півкулі Червоної планети. Фахівці місії вже опублікували перше зображення, передане мобільною лабораторією з марсіанської поверхні.

Перше зображення, передане ровером Perseverance з марсіанської поверхні. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Для посадки використовувалася система «небесний кран», раніше успішно випробувана під час місії Mars Science Laboratory (з марсоходом Curiosity). 1050-кілограмова мобільна лабораторія за допомогою нейлонових кабелів опустилася на поверхню, після чого піроболти перерізали кабелі, а посадкову платформу відвели вбік за допомогою її власних реактивних двигунів (вони також гасили вертикальну швидкість на завершальному етапі спуску).

Perseverance — найдосконаліший космічний апарат з усіх, які коли-небудь прибували на Марс. Він проводитиме астробіологічні дослідження і пошук слідів, що вказували би на існування життя на четвертій планеті в минулому. Для цього ровер отримав дуже солідний набір наукових інструментів. Крім того, на марсіанську поверхню був доставлений вертоліт Ingenuity, який повинен продемонструвати можливість вивчення Червоної планети за допомогою літальних апаратів, важчих за повітря.

Команда місії Mars 2020 відзначає успішну посадку роверу Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Perseverance також має надзвичайно амбітне завдання по відбору найбільш цікавих з наукової точки зору проб марсіанського ґрунту. Для цього він оснащений 43 капсулами для зберігання зразків. В кінці своєї основної місії ровер вивантажить їх на поверхнюі планети. Вчені сподіваються, що в майбутньому ці капсули будуть підібрані та повернуті на Землю спеціалізованим міжпланетним космічним апаратом, проєкт якого вже розробляє NASA спільно з ESA.

За матеріалами: https://mars.nasa.gov