OSIRIS-REx отримав найдетальніше зображення поверхні Бенну

4 березня автоматичний апарат OSIRIS-REx виконав новий проліт ділянки «Соловей» (Nightingale). Головною метою операції був детальний огляд цієї ділянки, обраної як основний майданчик для запланованої на серпень нинішнього року операції зі взяття проби речовини астероїда Бенну (101955 Bennu).

Скупчення каменів на околиці ділянки Nightingale. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Представлений знімок був зроблений камерами OSIRIS-REx під час цього прольоту. У момент знімкування він перебував на відстані всього 300 м від Бенну. Це найдетальніше на даний момент зображення поверхні астероїда.

На знімку зображено скупчення великих каменів, розташоване на околиці ділянки. Передбачуване місце відбору проб розташоване на південний захід від цієї точки. За шириною знімок охоплює 4,7 м. Для кращого розуміння масштабів варто згадати, що довжина каменю овальної форми в лівій частині кадру становить 2,4 м (це можна порівняти з довжиною середнього коня).

Схема прольоту OSIRIS-REx над ділянкою Nightingale. Джерело: University of Arizona

14 квітня фахівці місії проведуть першу репетицію взяття зразка речовини Бенну. Під час неї OSIRIS-REx наблизиться до ділянки Nightingale на відстань 50 м. Друга репетиція запланована на червень. У її межах співробітники групи супроводу відпрацюють усі основні маневри, необхідні для успішного виконання відбору проб. Мінімальна дистанція зближення з астероїдом становитиме 25 м.

За матеріалами https://www.asteroidmission.org