Головна організація США, яка відстежує погоду, NOAA, занепокоєна своєю залежністю від певних частот радіодіапазону. Інші державні та приватні користувачі створюють у них дедалі більше перешкод, і ця установа розмірковує над тим, що з цим робити.
NOAA розв’язує проблему радіоперешкод
Національне управління з дослідження атмосфери та океану США, або ж NOAA, — це дещо більше, ніж просто вчені-метеорологи, які намагаються передбачити погоду. На Сполучені Штати щорічно налітають урагани, тож постійний моніторинг того, що відбувається в Атлантичному океані, є задачею майже на одному рівні з обороною країни.
Саме тому NOAA вже не одне десятиліття є одним із найбільших у США операторів супутників для спостереження за Землею. Однак останнім часом ця організація все частіше стикається з проблемою перешкод у тому спектрі радіочастот, який вона звикла використовувати.
Річ у тім, що численні урядові та приватні організації все більше використовують ті самі частоти. Для подолання наслідків цього NOAA проводить низку заходів. Насамперед організація шукає компанії для розробки технічного рішення, яке б дозволило передавати дані в умовах перешкод.
Особливо їх цікавить передача даних у шифрованому цифровому форматі. Вона дійсно може подолати проблему перешкод шляхом передачі даних пакетами. Однак розробка такої системи має відбуватися разом із військовими, які є одними з головних споживачів даних NOAA. Тож організація проводить із ними консультації з цього приводу.
Що заважає працювати вченим?
Першопричиною усіх негараздів NOAA є продаж державними органами регулювання США частот, якими звикли користуватися у цій організації. Особливо інтенсивно цей процес ішов за часів президентства Дональда Трампа. Тоді метеорологи намагалися оскаржити це рішення у судовому порядку, але боротьбу програли.
Однак зі зміною господаря у Білому Домі проблема нікуди не зникла. Мобільні оператори змагаються за прямий супутниковий зв’язок. Тож ідея ширшої комерціалізації частотного діапазону все ще актуальна.
Зараз у космічній сфері точиться складна боротьба за те, хто і як може використовувати різні хвилі. Вона тим більш суперечлива, що ті ж військові, які більше за всіх зацікавлені у безперебійній роботі супутників NOAA, водночас активно залучають приватні компанії до оборонної діяльності.
За матеріалами Spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine