Супутник GOES-18 поділився дивовижними світлинами з орбіти Землі

Національне управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) поділилося першими знімками з недавно розгорнутого метеорологічного супутника GOES-18. Дивовижні світлини отримали за допомогою інструмента Advanced Baseline Imager (ABI) з висоти близько 35 тисяч км над поверхнею Землі.

GOES-18 обертається навколо Землі
GOES-18 обертається навколо Землі на висоті 35 тис. км

ABI спостерігає за Землею по 16 різних каналах. Кожен з них виявляє енергію на різних довжинах хвиль електромагнітного спектра, що дозволяє йому збирати дані про атмосферу, суходіл та океани Землі. Згідно з NOAA, дані з каналів ABI можуть бути об’єднані для створення зображень, відомих як GeoColor, які мають такий самий вигляд, як людське око бачило б їх із космосу. Аналіз даних різними способами дозволяє метеорологам виділяти та вивчати різні особливості, що їх цікавлять.

«Advanced Baseline Imager надає зображення з високою роздільною здатністю та атмосферні вимірювання для короткострокових прогнозів про погоду. Дані ABI також використовуються для виявлення та моніторингу екологічних небезпек, таких як лісові пожежі, курні бурі, виверження вулканів, турбулентність та туман», — пояснює NOAA на своєму вебсайті.

Повнодискове зображення GeoColor GOES-18
Повнодискове зображення GeoColor GOES-18 від 5 травня 2022 року. Фото: NASA

GOES-18 обертається навколо Землі над екватором, рухаючись зі швидкістю обертання нашої планети. Це дозволяє новому метеорологічному супутнику NOAA постійно спостерігати за тією ж областю Землі, щоб відстежувати погодні умови та визначення рівня небезпеки катаклізмів в міру їхнього розвитку.

Третій у серії супутників GOES-R

GOES-18, запущений із Космічного центру Кеннеді 1 березня 2022 року, є третім супутником у серії GOES-R нового покоління NOAA, і тепер працює разом із GOES-16 та GOES-17, які були розгорнуті у 2016 та 2018 роках відповідно. Новий супутник NOAA спостерігає за величезною територією, що включає західне узбережжя США, Аляску, Гаваї, Мексику, Центральну Америку та Тихий океан.

Зображення GOES-18 з 16 знімків над США
Це зображення супутника GOES-18 з 16 фотографій над США показує два видимих, чотири ближніх і 10 інфрачервоних каналів ABI 

Продовжуючи калібрувати свої системи в межах процедур випробувань після запуску, GOES-18 вже спостерігав за штормами у східному Техасі, що супроводжувалися сильним градом, буревієм та торнадо, а також лісовими пожежами та сильним вітром, що піднімав пил у повітря над Нью-Мексико. Також спостерігалися густий туман у Чилі та грози на Юкатані та Флориді.

NOAA заявило, що запуск його нових супутників GOES назавжди змінив світ моніторингу навколишнього середовища та виявлення небезпек у Західній півкулі.

Нагадаємо, що раніше супутник GOES-17 зафіксував викид вулкана Хунга, який досяг мезосфери.

За матеріалами NOAA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine